Rycka prokuratura wszczęła postępowanie po tym, jak o DP w Podlodowie zrobiło się głośno w programach interwencyjnych. Zdaniem dziennikarzy mieszkańcy placówki są narażani na niebezpieczeństwo
Śledczy sprawdzają, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa z artykułu 160 § 2 kodeksu karnego. - Jest w nim mowa o tym, że każdy kto naraża innych na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat - wyjaśnia Paweł Jarzyna, zastępca prokuratora rejonowego. Póki co, nikt nie usłyszał zarzutów. Śledczy analizują, czy pensjonariusze domu mogą czuć się tam bezpiecznie. - Sprawdzimy, jakie są warunki życia i czy mogą doprowadzić do poważnego uszczerbku na zdrowiu. Badamy też bezpieczeństwo pożarowe i epidemiologiczne - tłumaczy Jarzyna. - W tym celu przesłuchaliśmy świadków - dodaje. Chodzi o byłych i obecnych pensjonariuszy, lekarza, który świadczy pomoc, pracowników Sanepidu i strażaków, którzy sprawdzają ewentualne zagrożenie pożarowe.
"Warunki są bardzo dobre"
Ośrodek w Podlodowie działa od 18 lat. Mieszkają w nim ludzie z całej Polski. Obecnie to 20 osób. "Słoneczny" jest prowadzony przez fundację Tarkowskich herbu "Klamry". Jej prezesem jest Elżbieta Tarkowska. Jej zdaniem, wszczęcie postępowania to "szukanie dziury w całym". - Wiele ludzi chce mnie zniszczyć. Warunki w placówce są bardzo dobre, o ile mieszkańcy dbają o porządek - wyjaśnia. Zaznacza, że podopiecznym niczego nie brakuje, a ona pomaga najlepiej, jak potrafi. - Aby pomagać innym sprzedałam rodzinny dom, kilka działek, a moja siostra mieszkanie - mówi. - Wszystko po to, żeby stworzyć dom dla tych, którzy go nie mają. Tu jest, jak w rodzinie. Młody pomaga starszemu, a ci w zamian oferują opiekę nad dziećmi - kwituje. Więcej można przeczytać w aktualnym wydaniu "Twojego Głosu".
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Nie zgadzam się z takim podejściem do sprawy .Ośrodek pomocy słoneczny w Podlodówek ma się dobrze.Ludzie maja tam dobre warunki i wyżywienie.Inni nie mają tak dobrego jedzenia jak tam.Prokuratura powinna się wziąć za tych co oczerniają Pania Tarkowska bo kto ją zna to wie że to dobry człowiek .Jestem tam wolatariuszem więc nie widzę tam nic złego.Za to że pomaga bezdomnym jest tak źle traktowana przez media.
Jeżeli komuś nie odpowiada, nie musi tam być. Przecież to nie jest więzienie.
Nie zgadzam się z takim podejściem do sprawy .Ośrodek pomocy słoneczny w Podlodówek ma się dobrze.Ludzie maja tam dobre warunki i wyżywienie.Inni nie mają tak dobrego jedzenia jak tam.Prokuratura powinna się wziąć za tych co oczerniają Pania Tarkowska bo kto ją zna to wie że to dobry człowiek .Jestem tam wolatariuszem więc nie widzę tam nic złego.Za to że pomaga bezdomnym jest tak źle traktowana przez media.
Jeżeli komuś nie odpowiada, nie musi tam być. Przecież to nie jest więzienie.