Reklama

Gołębiarze wskoczyli na szczyt

Drugi i szósty wynik w kraju może może budzić dumę. Oddział Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych w Rykach podsumował 2025 rok

Sezon upłynął gołębiarzom pracowicie. Hodowcy dbali o swoje gołębie i zgłaszali je do konkursów lotów. Ptaki były wypuszczane z różnych miejsc. Młode startowały z Polski, a starsze z zagranicy. Najkrótszy dystans miały te, które do rodzinnego gniazda wyleciały ze Skierniewic. A najdalsze trasy zaczynały się w Brukseli. Lecąc ze stolicy Belgii, gołębie miały do pokonania aż 1200 km. Niewiele krótszy dystans, liczący około 900 km czekał ptaki wypuszczone w niemieckim Syke.

Po podsumowaniu czasu lotów, wyniki dla ryckiego oddziału okazały się rekordowe. - Mamy wicemistrza Polski w kategorii B, czyli lotach na średnim dystansie 300-500 km, i jest nim Łukasz Sergiel. A Sylwester Polak zajął 6 miejsce w klasyfikacji: przodownik Polski w gołębiach młodych. Takiego sezonu jeszcze nie mieliśmy, żeby aż dwóch hodowców znalazło się w mistrzostwie Polski – mówi Andrzej Markiewicz, prezes ryckiego oddziały Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. – Tych sukcesów nam nikt nie odbierze. Poszliśmy o cały szczebel do góry i mamy się z czego ciszyć – dodaje Dariusz Piwoński, sekretarz ryckiego oddziału.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 20/12/2025 10:36
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości