Reklama

Gospodynie z Dąbi Starej w gościach u Pierwszej Damy

W lipcu Agata Kornhauser-Duda odwiedziła gospodynie z Dąbi Starej z okazji ich jubileuszu 100-lecia istnienia KGW. Teraz panie pojechały z rewizytą

Poniedziałek był ważnym dniem dla członkiń KGW z Dąbi Starej. 15-osobowa grupa na zaproszenie Pierwszej Damy gościły w Pałacu Prezydenckim. To pokłosie lipcowej wizyty Agaty Kornhauser-Dudy w Dąbi. Pierwsza Dama przybyła, by uczcić 100-rocznicę powstania tutejszego Koła Gospodyń Wiejskich. Powstało w 1920 roku. - Celem Koła jest kultywowanie działalności lokalnej i tradycji oraz kultywowanie regionalnych talentów - mówi przewodnicząca Bożena Jasek-Pudło.

Organizacja liczy 52 członkinie. Jej motto brzmi: "Trzeba tak żyć, żeby pozostawić ślad po sobie i chociaż w małej części zmienić świat na lepszy". Pierwsza Dama w swoim wystąpieniu podziękowała członkiniom za ich zaangażowanie i prężną działalność od 100 lat. 

Reklama

W uznaniu zasług i na pamiątkę spotkania Pierwsza Dama przekazała gospodyniom z Dąbi biało-czerwoną flagę od prezydenta Andrzeja Dudy, która jest wręczana najbardziej zasłużonym instytucjom i osobom.

Panie z Dąbi zrewanżowały się Pierwszej Damie poczęstunkiem. Zaserwowały tradycyjne lokalne pierogi o różnym nadzieniu. Agata Kornhauser- Duda wpisała się również do księgi pamiątkowej. - Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkamy, ale tym razem w Pałacu Prezydenckim - zwróciła się do pań.

Na zaproszenie nie trzeba było długo czekać. Wczoraj przedstawicielki Koła wyjechały do Warszawy. Przy wspólnym stole panie rozmawiały o niedawnych Dożynkach Prezydenckich, lokalnych uroczystościach dożynkowych i projektach skierowanych do Kół Gospodyń Wiejskich w całym kraju.

Reklama

W spotkaniu wziął udział także proboszcz parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach ks. kan. Stanisław Chodźko.

 

(fot.www.prezydent.pl)

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2020-09-29 12:18:58

    no ,na pewno tak se pojechały same i pani prezydentowa tyz sama (tu to zagrywka wyborcza ta wizyta) itd co za historia niesamowita , kto tam pochodzi z Dabi lub okolic ?? jaki polityk z pisuuuuuuu albo urzednik pisu ze nagrywa takie temaciki

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • gość 2020-09-29 14:58:55

    Trzeba po prostu wykazać się pomysłowością, kreatywnością a zaproszenie się otrzyma. W czwartek do Pani prezydentowej jadą kobitki z KGW Zalesie. No ale z Zalesia pochodzi tylko Orlik.

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości