W sobotę w nocy, około godziny 1:00, na trasie ekspresowej S17 w Rykach doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem dzikiego zwierzęcia. Łoś, który wtargnął na jezdnię, spowodował kolizję, w której uczestniczyły dwa samochody osobowe. W wyniku wypadku do szpitala trafiła 18-letnia pasażerka jednego z pojazdów, a oba samochody zostały poważnie uszkodzone.
Do wypadku doszło na trasie ekspresowej S17 w nocy, kiedy to na drogę wtargnął łoś. Zderzenie rozpoczęło się, gdy 47-letni kierowca Skody najechał na Opla prowadzonego przez 35-letnią kobietę. W efekcie jeden pojazd znalazł się w rowie, a drugi wylądował na pasie zieleni.
Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe. Najcięższe obrażenia odniosła 18-letnia pasażerka Opla, która została przewieziona do szpitala. Na szczęście, pomimo powagi zdarzenia, droga ekspresowa nie została zablokowana.
Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza na trasach szybkiego ruchu, gdzie może dojść do nagłego pojawienia się dzikich zwierząt. W takich sytuacjach należy niezwłocznie zadzwonić na numer alarmowy 112 lub 19111, aby odpowiednie służby mogły zabezpieczyć miejsce.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze