Dowódca 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego, płk pil. dr inż. Waldemar Gołębiowski, wspólnie z Rektorem-Komendantem Lotniczej Akademii Wojskowej, gen. bryg. pil. dr. inż. Krzysztofem Curem, oraz Burmistrzem Miasta Dęblin Romanem Bytniewskim podpisali kluczowe porozumienie dotyczące przygotowań do obchodów 100-lecia Szkoły Orląt. Wydarzenie, które podkreśli stuletnią historię polskiego lotnictwa, zyskało oficjalne wsparcie lokalnych władz i wojskowych autorytetów.
Podpisane porozumienie jest wyrazem współpracy na rzecz zorganizowania jednego z najważniejszych wydarzeń w historii polskiego lotnictwa. Jak podkreślił płk Waldemar Gołębiowski, Szkoła Orląt to „spuścizna i Alma Mater”, która od 1925 roku kształci elitę polskiego lotnictwa wojskowego. Porozumienie obejmuje nie tylko wspólne przygotowania, ale także zaangażowanie lokalnej społeczności oraz instytucji wojskowych w podkreślenie roli szkoły w budowaniu tradycji lotnictwa.
Dowódca 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego przypomniał także o wyjątkowych postaciach związanych ze Szkołą Orląt, takich jak Witold Urbanowicz czy Eugeniusz Horbaczewski, których dziedzictwo wciąż inspiruje kolejne pokolenia lotników. Tegoroczne obchody 100-lecia mają na celu nie tylko przypomnienie historii, ale również promowanie przyszłości polskiego lotnictwa wojskowego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze