Reklama

Intensywny weekend szkoleniowy dęblińskich Terytorialsów

W najbliższy weekend żołnierze OT z 21 batalionu lekkiej piechoty z Dęblina będą szkolić się w stałym rejonie odpowiedzialności, m.in. w rejonie Borowej, Bochotnicy i Wólki Gołębskiej

W dniach 15-16 czerwca br. odbędzie się kolejne już w tym roku szkolenie rotacyjne żołnierzy OT z 22 Batalionu Lekkiej Piechoty z Dęblina. W ramach szkolenia użyteczno-bojowego ponad 250 żołnierzy odbędzie ćwiczenia z taktyki, strzelectwa, terenoznawstwa, łączności oraz szkolenie inżynieryjno-saperskie. Żołnierze będą szkolić się na pasie taktycznym Zajezierze i Strzelnicy Garnizonowej w Dęblinie. Terytorialsi pojawią się również
w swoim stałym rejonie odpowiedzialności, tj. w miejscowości Borowa, Bochotnica i Wólka Gołębska. Podczas planowanych szkoleń w stałych rejonach odpowiedzialności nie będą wykorzystywane środki pozoracji pola walki i nie wystąpią żadne utrudnienia dla lokalnej społeczności. 

Żołnierze OT by móc w pełni realizować swoją misję, jaką jest wspieranie i obrona lokalnych społeczności, coraz częściej szkolą się poza koszarami i poligonami. Obraz żołnierzy obrony terytorialnej ćwiczących na ulicach miast, w parkach, lasach nie powinien już nikogo zaskoczyć. Aktualne wyzwania w sferze bezpieczeństwa, takie jak ograniczanie skutków i usuwanie klęsk żywiołowych oraz te wynikające z zadań na czas kryzysu i wojny, wymagają znajomości rejonu działania, w tym lokalnych uwarunkowań terenowych i zabudowy. Najlepszą metodą na poznanie rejonu działań jest szkolenie w tym właśnie rejonie, stąd coraz większa aktywność szkoleniowa żołnierzy WOT w tzw. stałych rejonach odpowiedzialności (SRO).

Reklama

Szkolenia w SRO są praktycznym wymiarem terytorialnego charakteru formacji, który z jednej strony zapewnia znajomość terenu, mieszkańców, lokalnych uwarunkowań, a z drugiej daje możliwość bezpośredniego i błyskawicznego wsparcia dla mieszkańców dotkniętych skutkami np. klęsk żywiołowych, tak jak na przykład miało to miejsce w ostatnim czasie na wschodzie i południu Polski.

W dniach 15-16 czerwca br. odbędzie się kolejne już w tym roku szkolenie rotacyjne żołnierzy OT z 22 Batalionu Lekkiej Piechoty z Dęblina. W ramach szkolenia użyteczno-bojowego ponad 250 żołnierzy odbędzie ćwiczenia z taktyki, strzelectwa, terenoznawstwa, łączności oraz szkolenie inżynieryjno-saperskie. Żołnierze będą szkolić się na pasie taktycznym Zajezierze i Strzelnicy Garnizonowej w Dęblinie. Terytorialsi pojawią się również
w swoim stałym rejonie odpowiedzialności, tj. w miejscowości Borowa, Bochotnica i Wólka Gołębska. Podczas planowanych szkoleń w stałych rejonach odpowiedzialności nie będą wykorzystywane środki pozoracji pola walki i nie wystąpią żadne utrudnienia dla lokalnej społeczności. 

Reklama

Żołnierze OT by móc w pełni realizować swoją misję, jaką jest wspieranie i obrona lokalnych społeczności, coraz częściej szkolą się poza koszarami i poligonami. Obraz żołnierzy obrony terytorialnej ćwiczących na ulicach miast, w parkach, lasach nie powinien już nikogo zaskoczyć. Aktualne wyzwania w sferze bezpieczeństwa, takie jak ograniczanie skutków i usuwanie klęsk żywiołowych oraz te wynikające z zadań na czas kryzysu i wojny, wymagają znajomości rejonu działania, w tym lokalnych uwarunkowań terenowych i zabudowy. Najlepszą metodą na poznanie rejonu działań jest szkolenie w tym właśnie rejonie, stąd coraz większa aktywność szkoleniowa żołnierzy WOT w tzw. stałych rejonach odpowiedzialności (SRO).

Szkolenia w SRO są praktycznym wymiarem terytorialnego charakteru formacji, który z jednej strony zapewnia znajomość terenu, mieszkańców, lokalnych uwarunkowań, a z drugiej daje możliwość bezpośredniego i błyskawicznego wsparcia dla mieszkańców dotkniętych skutkami np. klęsk żywiołowych, tak jak na przykład miało to miejsce w ostatnim czasie na wschodzie i południu Polski.

Reklama

W dniach 15-16 czerwca br. odbędzie się kolejne już w tym roku szkolenie rotacyjne żołnierzy OT z 22 Batalionu Lekkiej Piechoty z Dęblina. W ramach szkolenia użyteczno-bojowego ponad 250 żołnierzy odbędzie ćwiczenia z taktyki, strzelectwa, terenoznawstwa, łączności oraz szkolenie inżynieryjno-saperskie. Żołnierze będą szkolić się na pasie taktycznym Zajezierze i Strzelnicy Garnizonowej w Dęblinie. Terytorialsi pojawią się również
w swoim stałym rejonie odpowiedzialności, tj. w miejscowości Borowa, Bochotnica i Wólka Gołębska. Podczas planowanych szkoleń w stałych rejonach odpowiedzialności nie będą wykorzystywane środki pozoracji pola walki i nie wystąpią żadne utrudnienia dla lokalnej społeczności. 

Żołnierze OT by móc w pełni realizować swoją misję, jaką jest wspieranie i obrona lokalnych społeczności, coraz częściej szkolą się poza koszarami i poligonami. Obraz żołnierzy obrony terytorialnej ćwiczących na ulicach miast, w parkach, lasach nie powinien już nikogo zaskoczyć. Aktualne wyzwania w sferze bezpieczeństwa, takie jak ograniczanie skutków i usuwanie klęsk żywiołowych oraz te wynikające z zadań na czas kryzysu i wojny, wymagają znajomości rejonu działania, w tym lokalnych uwarunkowań terenowych i zabudowy. Najlepszą metodą na poznanie rejonu działań jest szkolenie w tym właśnie rejonie, stąd coraz większa aktywność szkoleniowa żołnierzy WOT w tzw. stałych rejonach odpowiedzialności (SRO).

Reklama

Szkolenia w SRO są praktycznym wymiarem terytorialnego charakteru formacji, który z jednej strony zapewnia znajomość terenu, mieszkańców, lokalnych uwarunkowań, a z drugiej daje możliwość bezpośredniego i błyskawicznego wsparcia dla mieszkańców dotkniętych skutkami np. klęsk żywiołowych, tak jak na przykład miało to miejsce w ostatnim czasie na wschodzie i południu Polski.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2019-06-12 07:47:55

    22 batalion lekkiej piechoty!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości