Jeśli masz w rodzinnym albumie fotografie uwieczniające pierwszomajowy pochód lub inną formę obchodów tego święta, pochwal się nimi w komentarzu
Załączona fotografia ciekawa jest z kilku względów. Pochód na na ulicy Żelechowskiej (Poniatowskiego). Zdjęcie pochodzi prawdopodobnie z roku 1952 lub 1953. Pochody maszerowały w inną niż później stronę. Widoczny na ulicy bruk pamiętał czasy przedwojenne. Uwagę zwraca też pobielony wapnem krawężnik. W taki właśnie sposób przygotowywano ulice na 1 Maja. Po drugiej stronie pożydowska budka, w której kiedyś Tadeusz Wielgosz sprzedawał galanterię i rabarbar. W pochodzie maszerują pracownicy Spółdzielni:
p.Szczepaniakowa, p Wróblewski, Kamiński i Cieśla.

(Źródło:ryki-dawniej.com)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze