Reklama

Karabinki, moździeże i granatniki. Trwają targi ochrony granic

Bezzałogowce FlyEye, quady, motocykle, karabinki MSBS Grot oraz specjalistyczny sprzęt inżynieryjny 2 Lubelskiej Brygady OT można było obejrzeć podczas tegorocznych Targów „Granice 2019” w Lublinie

W dniach 25-26 września na Targach Lublin odbywa się III Wschodnia Konferencja i Targi Ochrony Granic „Granice 2019”. Wydarzenie przyciągnęło wielu wystawców, ekspertów i pasjonatów tematyki bezpieczeństwa granic. Konferencja dała sposobność do wymiany doświadczeń i dyskusji na temat współpracy Straży Granicznej i innych służb.

2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej uczestniczy w Targach Ochrony Granic już po raz trzeci. To okazja, aby zaprezentować wojskowe, specjalistyczne wyposażenie, które może być użyte, aby wspierać Straż Graniczną oraz inne służby ratownicze na wypadek sytuacji kryzysowych. Na stoisku 2 LBOT można było porozmawiać z instruktorami na temat budowy i zastosowania sprzętu, a także o służbie w WOT.

Reklama

Jednym z najważniejszych zadań 2 LBOT jest wpieranie i współpraca z innymi służbami ratowniczymi na rzecz bezpieczeństwa w naszym regionie. Aby skutecznie realizować to zadanie, w styczniu br. lubelska brygada OT podpisała porozumienie o współpracy z Nadbużańskim Oddziałem Straży Granicznej. Porozumienie dotyczy, m.in. współpracy w sytuacjach kryzysowych, wymiany informacji o potencjalnych zagrożeniach i zdarzeniach istotnych dla bezpieczeństwa kraju i regionu, wspólnych szkoleń, wsparcia logistycznego, technicznego i osobowego.


2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” jest jedną z największych brygad OT w kraju. W jej skład wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty, dyslokowanych w pięciu rejonach województwa lubelskiego: w Lublinie, Dęblinie, Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu. Dowódcą lubelskiej brygady jest płk Tadeusz Nastarowicz. Obecnie brygada liczy ponad 3500 żołnierzy, średnia wieku żołnierza OT to 32 lata.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2019-09-26 14:08:25

    Przecież polska armia jest w stanie rozkładu przez działania szalonego Antosia, to po co są te targi? A granic na pewno nie obroni to pospolite ruszenie zwane inaczej WOT, będzie tylko mięsem armatnim, które pójdzie na rzeź w starciu z jakimkolwiek uzbrojonym wojskiem wroga.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości