Reklama

KGW Korzeniów i Ułęż z najpiękniejszymi wieńcami na gminnych dożynkach

Uczestniczki kół gospodyń wiejskich wykonały wieńce tradycyjne w kształcie koron i zachwyciły jury

Podczas dożynek mieszkańcy gminy prezentowali swoje dzieła - wykonane z darów, które dała ziemia. Komisji oceniającej najbardziej spodobał się wieniec wykonany przez KGW w Korzeniowie i Ułężu. II miejsce zajęło sołectwo Ułęż oraz Lendo Ruskie. Święto pól odbyło się 1 września w Ułężu. Uroczystość "Zapach chleba - smak tradycji" rozpoczęła się Mszą św., której przewodniczył dziekan dekanatu ryckiego ks. Stanisław Chodźko. Po eucharystii zebrani upamiętnili poległych bohaterów w czasie II wojny światowej i odsłonili pomnik poświęcony por. Stanisławowi Janickiemu, który w 1940 roku zginął w Charkowie. Oprócz tego w programie był też korowód, w którym przeszli siewcy i kosiarze oraz koła gospodyń wiejskich. Uczestnicy mieli na sobie stroje z dawnych lat i posługiwali się starodawnymi sprzętami rolniczymi. Więcej w papierowym wydaniu"Twojego Głosu".

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gościówa - niezalogowany 2019-09-03 11:55:31

    Ciekawe czy ci co chleb kroili umyli wczesniej rece. Impreza zbioorawa panowie podaja rece wielu osoba i moga roznosic wiele niebezpiecznych bakterii...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości