Uczestniczki kół gospodyń wiejskich wykonały wieńce tradycyjne w kształcie koron i zachwyciły jury
Podczas dożynek mieszkańcy gminy prezentowali swoje dzieła - wykonane z darów, które dała ziemia. Komisji oceniającej najbardziej spodobał się wieniec wykonany przez KGW w Korzeniowie i Ułężu. II miejsce zajęło sołectwo Ułęż oraz Lendo Ruskie. Święto pól odbyło się 1 września w Ułężu. Uroczystość "Zapach chleba - smak tradycji" rozpoczęła się Mszą św., której przewodniczył dziekan dekanatu ryckiego ks. Stanisław Chodźko. Po eucharystii zebrani upamiętnili poległych bohaterów w czasie II wojny światowej i odsłonili pomnik poświęcony por. Stanisławowi Janickiemu, który w 1940 roku zginął w Charkowie. Oprócz tego w programie był też korowód, w którym przeszli siewcy i kosiarze oraz koła gospodyń wiejskich. Uczestnicy mieli na sobie stroje z dawnych lat i posługiwali się starodawnymi sprzętami rolniczymi. Więcej w papierowym wydaniu"Twojego Głosu".
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Ciekawe czy ci co chleb kroili umyli wczesniej rece. Impreza zbioorawa panowie podaja rece wielu osoba i moga roznosic wiele niebezpiecznych bakterii...
Ciekawe czy ci co chleb kroili umyli wczesniej rece. Impreza zbioorawa panowie podaja rece wielu osoba i moga roznosic wiele niebezpiecznych bakterii...