Reklama

Kolejny odcinek trasy S17 oddany do użytku

Droga ekspresowa łącząca Warszawę z Lublinem wydłużyła się o kolejne 30 km

Dzisiaj o 16:30 pierwszy samochód dojechał do granic Ryk po nowo oddanym odcinku drogi ekspresowej. Odcinek obejmuje 25 km od końca obwodnicy Garwolina do granicy z województwem lubelskim i ok. 5 km do węzła Ryki Północ.

- Otwieramy odcinek trasy ekspresowej, który połączy naszą gminę z Garwolinem. Z nadzieją czekamy też na zakończenie całej obwodnicy Ryk. Jestem przekonany, że to poprawi nie tylko warunki przejazdu kierowców, ale również warunki życia naszych mieszkańców. Obwodnica w końcu odkorkuje Ryki, a przy okazji tej trasy wygenerujemy wiele terenów inwestycyjnych, które będą miały wpływ na rozwój gospodarczy gminy - mówi Jarosław Żaczek, burmistrz Ryk. Obwodnica Ryk ma być gotowa pod koniec wakacji.

Reklama

Otwarcie 30-kilometroego odcinka trasy S17 zgromadziło kilku ministrów, na czele z Andrzejem Adamczykiem, ministrem infrastruktury i budownictwa. - To kolejne ważne wydarzenie na polskich drogach. Oddajemy kolejny odcinek bezpiecznej i komfortowej drogi - mówi minister Adamczyk. Chwali drogowców za szybką i solidną pracę. - Dotrzymujemy słowa. Lubelszczyzna przybliża się do Warszawy - dodaje. 

Inwestycję chwali szef gabinetu politycznego prezesa Rady Ministrów. - Jeszcze nie tak dawno u nas nie było takich dróg. Polska była w ogonie krajów, w których bezpiecznie jeździ się po drogach. Dziś się to poprawia - mówi Marek Suski.

Reklama

Radości nie kryje minister środowiska. - To szczególny dla mnie moment. Jestem szczęśliwy, że koło mojego rodzinnego domu jest taka wspaniała droga - oznajmia Henryk Kowalczyk.

- Dziękuję za to, że jesteśmy bliżej cywilizacji. To jest szansa dla województwa lubelskiego na szybszy rozwój gospodarczy i doszusowanie do tych regionów w Polsce, gdzie mieszkańcom lepiej się żyje - mówi Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.

Przez kilkanaście dni na części nowo oddanego odcinka będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 100 km/h. W związku z trwającym jeszcze uzyskiwaniem pozwolenia na użytkowanie dla odcinka od końca obwodnicy Garwolina do Gończyc oraz od granicy województwa mazowieckiego do węzła Ryki Północ będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu z przekreślonym oznakowaniem „eski”. Po uzyskaniu pozwoleń na użytkowanie, kierowcy pojazdów osobowych będą mogli jechać z prędkością 120 km/h.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2019-07-05 00:55:05

    ciesze sie, ze bede szybciej jezdzil do domu, alea pisowcy tylko przyjezdzaja i otwieraja drogi, jakby co najmniej wlasnymi rekami budowali... mam nadzieje, ze ludzie nie nabieraja sie na taki PR

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Rysiek - niezalogowany 2019-07-07 09:57:36

    Halo, tu inspekcja pracy. Dlaczego państwo w garniturach nie posiada kasków jeżeli przed otwarciem jest to budowa ? Gdzie są kamizelki ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Dawid - niezalogowany 2019-08-09 07:14:58

    Zamiast się cieszyć oczywiście narzekają.... typowi Polacy

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości