Koreańska delegacja poznała proces kształcenia podchorążych Lotniczej Akademii Wojskowej, bazę szkoleniową, infrastrukturę oraz zaplecze edukacyjne
30 października do Dęblina przyjechali Ambasador Republiki Korei w Warszawie - J. E. Mira Sun oraz Attaché Obrony Republiki Korei w Warszawie - ppłk Hongsoon Shin. Gościom przybliżono blisko stuletnią historię uczelni oraz zaprezentowano sposób funkcjonowania Szkoły Orląt i specjalistycznych ośrodków szkolenia.
Delegacja w asyście rektora-komendanta gen. bryg. Piotra Krawczyka, prorektora ds. wojskowych płk. Krzysztofa Cura oraz władz Lotniczej Akademii Wojskowej odwiedziła m.in. Ośrodek Szkolenia Kondycyjnego. Koreańczycy obserwowali ćwiczenia na lotniczo-gimnastycznych przyrządach specjalnych, które zwiększają odporność zmysłu równowagi na zakłócenia orientacji przestrzennej w locie. Zaprezentowano im również proces szkolenia na symulatorach najnowszej generacji, które pozwalają nie tylko na realizację części zajęć praktycznych na urządzeniu treningowym, ale również dają możliwość ćwiczenia sytuacji awaryjnych. Delegacja odwiedziła także Ośrodek Szkolenia personelu Służb Ruchu Lotniczego oraz Studium Języków Obcych.
Wizyta zakończyła się wpisem do Księgi Pamiątkowej.
(źródło i foto: www.law.mil.pl)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
겸손한 팀에 오신 것을 환영합니다
겸손한 팀에 오신 것을 환영합니다