Projekt skierowany do seniorów powstał z inicjatywy premiera Mateusza Morawieckiego. Jego celem jest stworzenie z wspomnień wielkiej opowieści o Polsce XX wieku. Nadesłane prace będą częścią wystawy Muzeum Historii Polski planowanej na 2021 rok
- Kochamy Was za doświadczenie i mądrość życiową, która przychodzi wraz z wiekiem. Jesteście świadkami tego, że jako wspólnota i naród wielokrotnie zmagaliśmy się z trudnościami. To dzięki waszej pracy i zaangażowaniu Polska jest dziś wolna i piękna – mówił premier podczas inauguracji akcji. Mateusz Morawiecki zachęcał jednocześnie do wzięcia w niej udziału. - Wasze pojedyncze historie składają się na tożsamość naszego narodu – podkreślił. Akcję #MojaPamiątka organizuje Muzeum Historii Polski we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Projekt został objęty honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
By wziąć udział w projekcie należy wysłać do organizatora albumy, pamiętniki, eseje, materiały video.
Prace należy wysyłać do 30 czerwca na adres: [email protected] lub dostarczyć w formie materialnej na adres: Muzeum Historii Polski, ul. Mokotowska 35, 00-560 Warszawa
Organizatorzy zachęcają do opisywania: historii rodzinnych z czasów II wojny światowej, trudności życia codziennego w PRL, spotkania z Janem Pawłem II czy czasów „Solidarności” oraz działalności w opozycji antykomunistycznej.
Harmonogram akcji
(Źródło:www.premier.gov.pl)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze