Reklama

Ks. kan. Stanisław Chodźko nowym proboszczem i dziekanem ryckim

Podczas wieczornej mszy świętej parafianie z Ryk powitali swojego nowego proboszcza, który zastąpił zmarłego ks. kan Krzysztofa Czyrkę

Po śmierci ks. Krzysztofa w Rykach nie było proboszcza. Decyzją biskupa siedleckiego administratorem parafii został ks. Adam Woźniak, jeden z wikariuszy ryckiej parafii. Urząd ten sprawował do 31 lipca. Od dzisiaj (1 sierpnia), zgodnie z dekretem ordynariusza Kazimierza Gurdy, proboszczem parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach jest ks. kan. Stanisław Chodźko, dotychczasowy proboszcz parafii Św. Stanisława MB i Aniołów Stróżów w Zbuczynie. Ksiądz Stanisław został jednocześnie nowym dziekanem dekanatu ryckiego.

Wprowadzenia do nowej parafii w imieniu biskupa siedleckiego,dokonał ks. prałat Eugeniusz Filipiuk, dziekan dekanatu żelechowskiego, który przekazał również ks. Stanisławowi klucze do kościoła w Rykach. Ksiądz Chodźko w obecności licznie zgromadzonych parafian złożył wyznanie wiary i przysięgę wierności.

Reklama

Ks. dziekana w imieniu wszystkich mieszkańców witał poseł Ziemi Ryckiej Adam Kałaska. W imieniu władz samorządowych miasta i gminy Ryki RP, ks. Stanisława powitali: Jarosław Żaczek - burmistrz Ryk i Ryszard Bieńczyk - przewodniczący rady miejskiej. W imieniu parafian, swojego proboszcza przywitała rodzina Michała i Hanny Markiewiczów.

- Dziękuję Bogu, że mogę być tutaj dzisiaj - mówi ks. kan. Stanisław Chodźko. Podkreśla, że Ryki nie są mu obce. - Mój brat był tutaj wikariuszem, a ja kiedyś głosiłem tu rekolekcje - przypomina.

Reklama

Więcej w papierowym wydaniu Twojego Głosu

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości