Najważniejszym punktem obchodów było wręczenie Lubelskiego Lauru Dziedzictwa Kulturowego. To odznaczenie, przyznane przez Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, przekazała Dyrektor Departamentu Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego – Agnieszka Drozd-Bownik.
Warto podkreślić, że Lubelski Laur Dziedzictwa Kulturowego został przyznany po raz pierwszy w historii. Chór Parafialny w Leopoldowie jest pierwszym zespołem w całym województwie lubelskim, który otrzymał to wyróżnienie.
Jubileuszowe obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą. Podczas niej wspólnota parafialna dziękowała Bogu za lata posługi muzycznej chóru. Dziękowano również za zaangażowanie i serce chórzystów w ubogacanie liturgii.
Po Mszy Świętej uroczystość kontynuowano w restauracji Miraż. Tam spotkali się chórzyści, zaproszeni goście oraz przyjaciele i sympatycy chóru.
W obchodach uczestniczył Starosta Rycki Dariusz Szczygielski. Złożył on jubilatom gratulacje i wyrazy uznania. Podkreślił piękną i pełną pasji działalność artystyczną chóru.
Jubileusz stał się okazją do podziękowań, wspomnień i życzeń. Składamy Chórowi Parafialnemu w Leopoldowie gorące gratulacje. Życzymy, by każdy kolejny rok wspólnego śpiewu przynosił radość i satysfakcję. Niech muzyka chórzystów nadal ubogaca liturgię i jednoczy społeczność parafii oraz całego Powiatu Ryckiego. Niech stanowi piękne świadectwo wiary i miłości do tradycji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze