Reklama

Mazowsze Stężyca wraca do A klasy

Po 10 dniowym pobycie w B klasie Mazowsze Stężyca wróciło do A klasy. Mazowsze od degradacji uratował awans Hetmana Gołąb do okręgówki.

Po zakończeniu ostatniej kolejki rozgrywek w II grupie lubelskiej A klasy w sezonie 2022/23 Mazowsze Stężyca uplasowało się na 13 miejscu. To oznaczało spadek do B klasy. Czarni 1947 Dęblin zostali mistrzami i awansowali do okręgówki. Drugi w tabeli Hetman Gołąb nie znalazł się w gronie dwóch zespołów walczących w barażach o okręgówkę. Gdy wszyscy pogodzili się ze swoim losem okazało się, że w I grupie A klasy Płomień Trzydnik Duży został ukarany walkowerem za mecz ze Stalą II Kraśnik . Wówczas Płomień zrównał się on punktami z Hetmanem Gołąb ale był miał gorszy bilans goli od Hetmana. To spowodowało, że w barażach z wicemistrzem III grupy A klasy czyli Wierzchowiskami zagrała ekipa z powiatu puławskiego. Gołębianie nie zmarnowali szansy. Wygrali 4:1 zapewniając sobie grę w sezonie 2023/24 w okręgówce, a Mazowszu Stężyca utrzymanie w popularnej serie A. 

Wszystko to trwało dziesięć dni. Dni, które dla Mazowsza były jak horror zakończonym szczęśliwym zakończeniem. 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości