Reklama

Medale, nagrody pieniężne i rzeczowe na Gali Sportu

Trzynastu nauczycieli wychowania fizycznego oraz jedenastu sportowców zostało uhonorowanych podczas Powiatowej Gali Sportu, która odbyła się w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Leona Wyczółkowskiego w Rykach

Dziesięciu nauczycieli wychowania fizycznego z powiatu ryckiego otrzymało medale 70-lecia Szkolnego Związku Sportowego. To: Ewa Kępka (PSP nr 2 Ryki), Tomasz Łukasiak (SP Kłoczew), Piotr Świtaj (LO Dęblin), Andrzej Kołodziej (SP Bobrowniki), Witold Łukasiak (SP Gózd), Gustaw Serafin (SP Grabów Szlachecki), Albert Drewnik (SP Stężyca), Maciej Łagowski (emerytowany nauczyciel SP Leopoldów), Mirosław Walaszek (ZSZ nr 2 Ryki) i Dariusz Piwoński (ZSZ nr 2 Dęblin). Nagrodzeni otrzymali je za organizację szkolnych zawodów sportowych oraz sukcesy swoich uczniów w sporcie szkolnym. 

- Medal jest miłym akcentem i formą docenienia włożonego wysiłku w misję, jaką jest wychowanie fizyczne - mówi Piotr Świtaj, nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego w Dęblinie. - Za to bardzo dziękuję. Największą nagrodą jest jednak radość podopiecznych i ten błysk w ich oku. Praca z dziećmi jest dużą odpowiedzialnością, ale też wyróżnieniem. W pewnym sensie kształtujemy ich charaktery, a także ukierunkowujemy spojrzenie na ogólnie pojęte zdrowie. Nie jest to łatwe zadanie. W momentach "kryzysu", braku cierpliwości człowiek przypomina sobie, jak sam bym młody i jak bardzo chciał podejmować nowe, sportowe wyzwania. Ile radości sprawiało ich osiąganie. Inicjatywy sportowe Szkolnego Związku Sportowego dają takie możliwości i dziękuję, że w swojej pracy mogę się do nich przyłączać.

Reklama

Starosta nagrodził rzeczowo i finansowo

 W tym roku Starostwo Powiatowe w Rykach na nagrody finansowe przeznaczyło 3.000 zł. Nagrody Starosty otrzymało sześć osób. Pierwszym był Gustaw Serafin - nauczyciel wf ze Szkoły Podstawowej z Grabowie Szlachecki. Dwie kolejne to: Monika Romaszko z Ułęża (lekkoatletka Agrosu Zamość, kadrowiczka kadry Polski w biegu na 100 metrów), Wiktor Kępka z Ryk (koszykarz Startu Lublin, który zdobył II miejsce w finale Pucharu Polski). W zastępstwie nieobecnych na gali sportowców dyplomy odebrały ich mamy: Katarzyna Romaszko i Ewa Kępka. Trzy kolejne nagrody finansowe trafiły do zawodników jednego klubu - Majster Team Dęblin. Otrzymało je dwójka 9-latków: Jadwiga Majsterek i Michał Bartków (złoci medaliści Mistrzostw Ogólnopolskiej Organizacji Tae kwon-do  ITF) i Bartosz Fusiarz, także złoty medalista MOO Tae kwon-do  ITF.

Reklama

Ponadto nagrody rzeczowe otrzymały piłkarki nożne Legionu Grabów Szlachecki: Maja Beczek, Roksana Garbus, Martyna Jawoszek, Klaudia Jędrych, Natalia Opieka i Maja Mateńka oraz nauczyciele wychowania fizycznego: Leszek Zając (LO Ryki), Robert Pataj (ZSZ nr 2 Dęblin) i Artur Pacholski (ZSZ nr 2 Dęblin). - Rok 2023 był dla mnie i moich dziewczyn bardzo udany - mówi Gustaw Serafin. - Zdobyliśmy mistrzostwo Polski w rozgrywkach SZS, drugie miejsce w finale ogólnopolskim Turnieju o Puchar Tymabarku, dwa mistrzostwa województwa SZS, zagraliśmy na Stadionie Narodowym. Przykro mi, że pomimo wielkich osiągnięć żadna z moich podopiecznych nie została doceniona nagrodą finansową.

Wręczenia medali, nagród pieniężnych i rzeczowych dokonali: Tadeusz Więcek - prezes Lubelskiego Wojewódzkiego SZS oraz Dariusz Szczygielski - starosta powiatu ryckiego. Uroczystość prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego w ZSZ nr 2 w Rykach: Mariusz Nastalski (także przewodniczący Powiatowego SZS) oraz Beata Adamczyk.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 05/04/2024 22:40
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości