Reklama

Miał być szybki zysk z inwestycji w kryptowalutę, a jest 7 tys. zł straty. Policja apeluje o rozsądek

Mieszkaniec powiatu ryckiego stracił pieniądze, bo uwierzył oszustom, że wystarczy tylko wpłacić 5 tys. zł, żeby zaraz otrzymać na konto drugie tyle

50-latek, uległ sile perswazji oszustów. Teraz liczy, że policjanci wpadną na ich trop i odzyska stracone pieniądze. Mężczyzna w poniedziałek zgłosił się na policję z informacją, że stracił ponad 7 tys. zł "na kryptowalutach". Postanowił zainwestować swoje pieniądze, bo liczył na bardzo szybki i łatwy zysk.

W niedzielę przeglądając Internet na jednym z serwisów natrafił na relację na żywo „prezesa” jednej z firm zajmujących się inwestycjami w kryptowaluty. Na swoje nieszczęście kliknął w link znajdujący się na stronie. Wtedy na ekranie wyświetliła się informacja o promocji. Wynikało z niej, że jeśli wpłaci ponad 5 tysięcy złotych to natychmiast otrzyma na swoje konto od firmy podwojoną kwotę. Oferta wydawała się kusząca, choć mało realna. 50-latek przelał ze swojego portfela kryptowalutowego na wskazany portfel „firmy” ponad 7 tysięcy złotych. Gdy nie mógł się doczekać "podwojonej sumy", na swoim koncie zorientował się, że to było oszustwo.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości