Gmina Ryki i Gmina Stężyca otrzymały dofinansowanie z programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego. Środki zostaną przeznaczone m.in. na modernizację przedszkoli, budowę placów zabaw oraz rewitalizację obszarów Ryk.
Podczas uroczystości z udziałem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego oraz wicemarszałka Piotra Bresia wręczono umowy w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego. Gmina Stężyca otrzymała wsparcie w wysokości ponad 360 tys. zł na dostosowanie części budynku edukacyjnego i zakup wyposażenia dla nowego przedszkola w Stężycy.
Gmina Ryki pozyskała prawie 1,43 mln zł na modernizację i doposażenie placów zabaw oraz dostosowanie kolorystyki ciągów komunikacyjnych przy dziewięciu przedszkolach na terenie gminy. Inwestycje obejmą m.in. montaż nowoczesnych urządzeń i poprawę estetyki otoczenia placówek.
Kolejnym projektem realizowanym w regionie będzie rewitalizacja zdegradowanych obszarów Ryk. Wartość inwestycji to ponad 9,6 mln zł, z czego dofinansowanie z UE wyniesie ponad 8,2 mln zł. Zadanie obejmie modernizację przestrzeni publicznych, poprawę infrastruktury i przywrócenie funkcji społecznych w centralnej części Ryk.
Łącznie w ramach całego programu przekazano 18 umów o łącznej wartości prawie 116 mln zł, z czego ponad 91 mln zł pochodzi z Unii Europejskiej, a 7,5 mln zł z Budżetu Państwa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze