Chorych na koronawirusa w Polsce jest coraz mniej, a dane są coraz lepsze – zauważył w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej. Podziękował również mediom za informowanie opinii publicznej, co – wskazał – pozwoliło przejść epidemię bez strachu
Szumowski podczas konferencji prasowej podziękował mediom za intensywną współpracę przez ostatnie miesiące, podczas których – mówił – odbyło się ponad 100 briefingów. Jego zdaniem "to informowanie opinii publicznej pozwoliło nam przejść epidemię bez strachu o to, co się dzieje, bez strachu o to, że ludzie nie wiedzą, jak mają reagować".- Udało się przeprowadzić wszystkie te procesy w czasie epidemii, które były niezwykle ważne, żeby ochronić Polaków przed nadmiernym rozprzestrzenieniem się tego wirusa; to się udało w dużej mierze też dzięki państwu – mówił dziennikarzom. Szumowski zwrócił uwagę, że poniedziałkowy raport MZ wskazał na 299 nowych zakażeń. - To nie jest 500-600, to nie są tysiące nowych zakażeń, jak to ma miejsce w innych krajach – zauważył. - Wiemy, że będą ogniska, wiemy, że te ogniska musimy szybko wyłapywać, robić badania, przesiewy i ta liczba będzie pewnie wahała się między 200-300 chorych, raz więcej, a raz mniej – mówił szef MZ.
(Źródło: MZ)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Wybory skończone, już nie muszą was opłacać
Wybory skończone, już nie muszą was opłacać