24 października w Starostwie Powiatowym w Rykach, odbył się powiatowy etap XI Regionalnej Olimpiady o Zdrowiu Psychicznym.
Hasłem tegorocznej edycji jest „Życie zaangażowane”. W wydarzeniu udział wzięło 22 uczniów z ośmiu szkół ponadpodstawowych z powiatu ryckiego. To ważna inicjatywa, której celem jest szerzenie wiedzy na temat zdrowia psychicznego, a organizatorem tegorocznej edycji jest Powiat Łukowski.
Spośród uczestników wyłoniono troje najlepszych uczniów, którzy będą reprezentować powiat rycki na etapie regionalnym olimpiady. Pierwsze miejsce zajął Maciej Gugała, uczeń Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Leona Wyczółkowskiego w Rykach, pod opieką koordynatora Magdaleny Surmacz-Jońskiej. Drugą pozycję zdobył Adrian Adrjanowicz z Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego im. Franciszka Żwirki i Władysława Wigury w Dęblinie, prowadzony przez Marzenę Teodorowicz. Na trzecim miejscu uplasowała się Weronika Ciołecka, uczennica Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie, której szkolnym koordynatorem była Izabela Wasilewska.
Nagrody dla laureatów ufundowało Starostwo Powiatowe w Rykach. Finał olimpiady odbędzie się 19 listopada 2024 roku w Zespole Szkół w Radoryżu Smolanym, gmina Krzywda.
Regionalna Olimpiada o Zdrowiu Psychicznym to cykliczne wydarzenie, które co roku organizuje inny powiat. Tegorocznym gospodarzem jest Powiat Łukowski. Celem olimpiady jest edukacja młodzieży w zakresie zdrowia psychicznego, zdobywanie wiedzy na temat radzenia sobie z kryzysami oraz zrozumienie natury zaburzeń psychicznych. Ważnym aspektem konkursu jest także walka ze stereotypami dotyczącymi problemów psychicznych oraz zwiększanie świadomości na temat konieczności dbania o zdrowie psychiczne.
Zwycięzcy etapu powiatowego już teraz przygotowują się do rywalizacji na poziomie regionalnym, gdzie będą reprezentować powiat rycki w walce o tytuł najlepszego znawcy zagadnień związanych ze zdrowiem psychicznym. Trzymamy kciuki za ich sukces!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze