Niedzielna Msza św. z kościoła parafialnego w Rykach będzie transmitowana na kanale Twój Głos TV (YouTube) o godzina 12:00
21 lutego - Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu
Słowa Ewangelii według Świętego Marka
Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Uwaga: Parafia Najświętszego Zbawiciela w Rykach daje przestrzeń na działania fundamentalistów związanych z Kają Godek.
Brawo Kaja, ***** lewactwo.
Jak zgaduję pewnie znowu Jakub D. pod innym nickiem. Czy Ty wiesz kto to jest fundamentalista? Jak tak, to nie powielaj bzdur lansowanych przez lewackie media. A nie fundamentalistyczne pranie mózgu dzieciom nt ich seksualności przez edukatorów seksualnych w szkołach jest ok? I aborcja na życzenie?
@kokos Jak to jest, że w Polsce jak tylko próbujesz głośniej mówić o różnych świństwach kleru (np. agitowania na rzecz skrajnej prawicy w parafiach), to na dzień dobry dostajesz dawkę słownego jadu w stylu "lewaaactwo", "żyyydy", "nieeemcy"??? To tylko świadczy o rozpaczliwym braku argumentów i... odejściu od nauk Jezusa. Pranie mózgu masz przez kler katolicki i to od kołyski. Od edukacji nt. ludzkiego ciała, psychiki i seksualności powinni być ludzie z odpowiednim przygotowaniem merytorycznym, a nie mężczyźni po zawodówkach księżowskich, którzy mają najpotworniejsze problemy ze swoimi popędami, rojeniami nt. cielesności i co najgorsze... pedofilią i ukrywaniem kolegów pedofili. Polska katolicka to baaardzo smutny kraj...
Kaji to bym nawet kijem nie ruszył. Brzydka .
a tak zapytam jako długonoga piękność- a Ty ładny???
@ Polska laicka nie katolicka! To Ty i Tobie podobni macie ciągle jakieś urojenia. Idąc tokiem Twojego rozumowania, to można stwierdzić, że jak ktoś próbuje zdemaskować jakieś praktyki lewactwa, to na dzień dobry jest obrzucany obelgami typu faszyzm, fundamentalizm, pedofilia itp Nie będzie mnie pouczał w kwestii nauk Jezusa osobnik, który wspiera pedalstwo, aborcję i pranie mózgu małym dzieciom przez edukatorów seksualnych, "fachowców", którzy nie muszą być nauczycielami.
@kokos Tylko udowadniasz to co napisałem. Słowa "lewactwo" i "pedalstwo" pachną fanatyzmem i świadczą o całkowitym braku argumentów.
Idąc tokiem Twojego rozumowania: Tylko udowadniasz to co napisałem. Słowa "pedofilia" i "fundamentalizm" pachną fanatyzmem i świadczą o całkowitym braku argumentów.
@kokos Pedofilia wśród duchownych katolickich i jej tuszowanie jest faktem udokumentowanym w książkach, filmach i wyrokach sądowych. Z kolei działania osób takich jak rzeczona Kaja Godek wyczerpują znamiona fundamentalizmu religijnego (fundamentalizm religijny wg Wikipedii to rygorystyczne przestrzeganie zasad i norm wyznaczonych przez doktrynę religijną, połączone często z NARZUCANIEM tych zasad innym członkom społeczności niekoniecznie wyznającym tę samą religię lub przymusowym prozelityzmem.
@kokos A czym jest "lewactwo" i "pedalstwo"? To nawet nie są terminy naukowe, tylko nacechowane emocjonalnie słowa wytrychy używane przez skrajną prawicę do oplucia przeciwnika.
Nie używaj słów, których znaczenia nie znasz, np: faszyści, fundamentalizm, skrajna prawica itp A stosujesz je jedynie w celu obrażenia i ośmieszenia przeciwnika. Skrajną prawicę to miałeś za Hitlera albo Duce Mussoliniego. Także skończ używania tych określeń, które zapewne nabyłeś podczas waszych lewackich szkoleń. Odnośnie lewactwa, to mnie wyskoczyła w wynikach wyszukiwania definicja skrajnej lewicy w wikipedii. Cytat z innej strony: "Cała filozofia lewacka zamyka się w mentalności „Kalego” oraz w lansowanym haśle „Rób-ta co chce-ta”. Cechą charakterystyczną lewactwa, jest przekręcanie pojęcia słów, nadając im odwrotne znaczenie. Ich mowa oznacza tak-nie nie-tak. Podważają sens istnienia tradycji. Negują każdy system wartości. Łamią wszelkie zwyczaje związane z lokalną wspólnotą, nazywając je w ciemnogrodem. Nie uznają Boga, którego rugują z wszystkich dziedzin działalności Państwa, na każdym poziomie życia, pojmowanego jako krępującego wolność i prawa jednostki" To jest trafne podsumowanie tego całego waszego oszołomstwa.
@kokos @kokos Przekręcanie pojęcia słów mówisz??? No w tym mistrzem jest prawica związana z PiS-em i klerem katolickim. "Trójpodział władzy" jest wtedy, gdy partia represjonuje niezależnych prokuratorów i sędziów, a Trybunałem Konstytucyjnym kieruje niekonstytucyjnie obsadzona Przyłębska. "Pluralizm mediów", gdy media publiczne przedstawiają partyjny punkt widzenia i obrzydzają wszystkich przeciwników partii. "Wolność", gdy to kler katolicki dyktuje, co ma być zapisane w prawie świeckim. Co do definicji "lewactwa", powtarzam, nie jest to termin fachowy, a jedynie pogardliwe określenie używane przez skrajną prawicę do nazwania wszystkich, którzy nie podzielają "jedynego słusznego" wyobrażenia nt. "tradycji", "rodziny", "moralności", "polskości", "patriotyzmu" itd.
My tu piszemy o tej waszej ideologii, nie interesuje mnie polityczne bagienko. Dotąd myślałem, że Ty jesteś za tym lgbt, ale widać reprezentujesz opozycję i chodzi wam jedynie o przejęcie władzy, a potem będzie to samo co obecnie.
@kokos Podaj mi swoją definicję "ideologii". LGBT to ogólnie mówiąc osoby nieheteronormatywne. Ich prawa to prawa człowieka, nie ideologia jak twierdzi Jędraszewski, Duda i inne Czarnki.
@kokos Za to polityczne bagienko bardzo interesuje Parafię NZ w Rykach, która wspiera Kaję Godek - fundamentalistkę religijną i sadystkę.
Nie ma czegoś takiego jak osoby nieheteronormatywne. To część tej waszej ideologii, którą próbujecie zrobić pranie mózgu ludziom. Tu masz inne skutki tego wariactwa: https://nczas.com/2021/02/16/w-odmetach-lewackiego-oblakania-beda-zwalczac-rasizm-i-supremacje-bialych-w-matematyce/ Chyba nie chcesz mi napisać, że popierasz podobne idiotyzmy.
@kokos Dzięki za link. Doszedłem do miejsca "lewaccy edukatorzy" i to mi wystarczyło, żeby ustalić jakość informacji. W wolnej chwili chętnie rzucę okiem, ale na oryginalny tekst przewodnika. Nadal czekam na Twoją definicję "ideologii".
@kokos Skąd wiesz, że nie ma czegoś takiego, jak osoby nieheteronormatywne??? Od Kai Godek, czy kościelnych "ekspertów" od seksualności po zawodówkach księżowskich? Mnie interesuje wiedza naukowa, a nie homofobiczne wydumki.
Co to są zawodówki księżowskie? Kolejne określenie, którego znaczenia nie znasz? Znowu wam robili pranie mózgu na tych waszych lewackich nasiadówkach?
@kokos Szkoły, które przygotowują młodych mężczyzn do zawodu księdza, w tym m.in. zabierania "eksperckiego" głosu we wszystkich możliwych kwestiach, zwłaszcza dotyczących prokreacji i życia seksualnego człowieka.
To się nazywa seminaria i jest przygotowaniem do roli duchownego. A ekspercki głos księża podejmują, mają do tego prawo i obowiązek w/g nauk zawartych w Piśmie Św.
@kokos Cudownie, tylko niech duchowni łaskawie zajmą się duszpasterstwem swoich wiernych zgodnie z ewangelią, uszanują świeckość państwa polskiego, polską konstytucję i odczepią od polityki i procesu legislacyjnego. Wspieranie Kai Godek poprzez udostępnianie przestrzeni kościoła na zbieranie podpisów pod projektami ustaw godzących w podstawowe wartości konstytucyjne jest przejawem braku szacunku nie tylko wobec świeckiego państwa, ale także wobec wiernych.
Cały czas wymagasz od innych tolerancji dla waszej inności, a kiedy Ty byłeś tolerancyjny dla przekonań innych? Na pewno nie wtedy jak wyszydzałeś uczucia religijne katolików plując na Kościół, wyśmiewałeś obrzęd Mszy świętej i atakowałeś za to że homosie nie mogą narzucać swoich przekonań innych poprzez te marsze, edukację seksualną w szkołach, ataki na ciężarówki i kierowców fundacji Pro-life itp Od kiedy Polska jest państwem świeckim? Jakby nie było to większość społeczeństwa nadal stanowią katolicy, a nie ateiści/sataniści. Odkąd to mniejszość może narzucać większości swoje prawa? Księża mają prawo reagować zgodnie z naukami zawartymi w Piśmie Św. I jaką oni krzywdę robią wiernym, bo nie rozumiem? A co Ci zrobiła Kaja Godek? I co to są podstawowe wartości konstytucyjne? Aborcja czyli zabijanie nienarodzonych dzieci?
@kokos Poruszyłeś tyle wątków, że nie wiem, od czego zacząć, ale spróbuję. 1. Nie przypominam sobie, abyśmy się znali, więc nie rozumiem, dlaczego używasz słów "wasza inność" i twierdzisz, że obrażałem czyjeś "uczucia religijne" (cokolwiek to znaczy)??? 2. "Homosie" to też obywatele państwa polskiego i korzystają z konstytucyjnych praw do demonstracji, praw, które chciałaby im przy wsparciu księży odebrać fundamentalistka Kaja Godek. 3. Ciężarówka "pro life" propaguje faszystowskie hasła zrównujące orientację seksualną z pedofilią, co uderza w osoby LGBT. Na przemoc czasem odpowiada się przemocą, zwłaszcza gdy organy takie jak prokuratura i policja zostały upolitycznione i zawodzą. 4. Póki co w szkołach publicznych króluje katecheza katolicka i to jest rzeczywiste narzucanie poglądów, w dodatku opartych na mitologii, nie wiedzy naukowej. 5. Większość społeczeństwa odrzuca pomysły Kai Godek, akcje z ciężarówkami "pro life", czy całkowity zakaz aborcji (de facto tortury zadawane kobietom). Zresztą to wszystko jest niezgodne z polską konstytucją, czy europejską kartą praw człowieka i ewentualna "wola większości" nic tu nie znaczy. Najpierw Polska musiałaby opuścić Radę Europy i zmienić konstytucję.
A to już Twoja sprawa, czy zdołasz odpowiedzieć, czy nie. nie rozumiem po co o tym wspominasz, czy to następny sposób, żeby mnie zaatakować? I po co nadal te kpiny z religii? A to homosie mają jakąś wyłączność na te demonstracje? nie słyszałem, żeby osoby heteroseksualne tak promowały swoje poglądy, tylko Ci dewianci tak zmuszają wszystkich na siłę do zaakceptowania swoich przekonań, nie proponując nic w zamian. I to chce im odebrać Kaja Godek? W jaki sposób? Co to są faszystowskie hasła? To co powiesz jak zaatakuję Twój samochód i Ciebie, bo nie podobają mi się Twoje poglądy. Że to usprawiedliwiona przemoc? Dążysz do anarchii i niczego więcej. W kwestii nauk zawartych w Piśmie Św., to nawet najwięksi uczeni przyznawali że musi istnieć jakaś nadprzyrodzona siła, która to wszystko stworzyła. Rodzenie dzieci to tortury dla dzieci? Lecz się, Ty jesteś obłąkany chłopie.
Miało być: Rodzenie dzieci to tortury dla kobiet?
@kokos Nazywasz ludzi dewiantami za to kim są (czyli po katolicku: tacy jakimi ich pełen miłości Bóg stworzył) mimo że NAUKA już dawno ustaliła, czym jest orientacja seksualna: https://pts-seksuologia.pl/sites/strona/59/stanowiskopts-na-temat-zdrowia-osob-o-orientacji-homoseksualnej. Jednocześnie dziwisz się, że "homosie" wychodzą na ulice walczyć z dyskryminacją. Dziwisz się, jak można zaatakować kierowcę ciężarówki, która jeździ pod Twoim domem i rycząc oznajmia wszem i wobec, że gwałcisz dzieci, a policja nie reaguje. I Ty śmiesz twierdzić, że to ja jestem obłąkany???
Bóg ich stworzył homosiami? Urodzili się jako ludzie, dopiero później padli ofiarą tej obłąkanej ideologii. Jak homosiom nie podobały się hasła na tych ciężarówkach, to mogli podać tą fundację do sądu. To rozumiem, że nadal sądzisz, że można użyć wobec kogoś przemocy fizycznej, bo komuś innemu nie podobają się poglądy danej osoby? To jest anarchia. Dalej twierdzę, że jesteś obłąkany, prezentujesz poglądy, które prowadzą do samodestrukcji rasy ludzkiej.
@kokos No cóż, pozwól że jeśli mam wybór pomiędzy stanowiskiem seksuologów z PTS a homofobicznymi rojeniami przypadkowej osoby z internetu, to jednak wybiorę to pierwsze. Co do autorów kampanii nienawiści z użyciem ciężarówek - powtarzam, przemoc rodzi przemoc. Nie atakuj, a nie będziesz atakowany. Przemocy się brzydzę i chciałbym żyć w świecie, w którym ludzie nie zadają sobie bezsensownego cierpienia. To przede wszystkim dotyczy fundamentalistów takich jak Kaja Godek i księży ich wspierających. Nazywanie niewinnych ludzi dewiantami i odmawianie im prawa do bycia sobą jest obrzydliwe, a używanie do tego religii i Boga jeszcze bardziej. Co do Twojego konsekwentnego nazywania mnie "obłąkanym", wracamy do punktu wyjścia: rozpaczliwy brak argumentów merytorycznych.
To te ciężarówki atakowały tych homosiów? Nic o tym nie słyszałem. Brzydzisz się przemocy, a stosujesz przemoc psychiczną wobec innych i nawołujesz do rękoczynów. Po raz kolejny mówię: Nie stosuj słów, których znaczenia nie znasz. Fundamentalizm to jest np:. wśród islamistów, a nie katolików. Odnośnie nazywania homosiów dewiantami, to przecież Ty powoływałeś się na Boga, że ich stworzył. Do tej pory myślałem, że te Twoje wpisy to jakieś prowokacje trolla internetowego, ale z tego co widać to są bezczelne manipulacje i lewacka propaganda mająca na celu mieszanie ludziom w głowach. To Ty nie masz żadnych argumentów, a dowodem są na to liczne Twoje próby obrażania i ośmieszania katolików, Twoje chamstwo i kpiny z religii itp.
@kokos Przytoczyłem Ci definicję fundamentalizmu z Wikipedii na dowód, że można spokojnie nazywać fundamentalizmem działania Kai Godek i osób z nią związanych. Wyjaśniłem, dlaczego to co robi ta osoba jest próbą bezprawnego ingerowania w prawa i wolności jednostek gwarantowane w Konstytucji RP oraz EKPC. Wyjaśniłwm, że przemoc fundamentalistów rodzi reakcję ze strony ofiar fundamentalistów. Ty nawet nie podałeś mi swojej definicji słowa "ideologia", którym określasz osoby nieheteronormatywne. Jedyne co potrafisz, to wyzywać mnie od "obłąkanych", biadolić, że niby obrażam katolików (każda krytyka kleru jest dla Ciebie obrażaniem katolików), rzucać homofobicznymi epitetami i oczywiście odmieniać słowo "lewactwo" przez wszystkie przypadki, nie wyjaśniając, czym owo "lewactwo" miałoby być.
Nie napisałeś mi co konkretnie robi Kaja Godek i jak to jest powiązane z fundamentalizmem, tylko z uporem godnym maniaka bez przerwy usiłujesz mi wmówić jakieś Twoje chore teorie. Nic nie usprawiedliwia stosowania przemocy fizycznej. Od rozwiązywania sporów są odpowiednie organa państwowe, a nie samowola w stylu z Pana Tadeusza, która jest karalna. Katolik, gdy ktoś obraża jego wiarę, wyśmiewa obrzęd mszy świętej, kpi z jego przekonań powinien zareagować. Jak napisałem, sam wymagasz tolerancji od innych, a nie dajesz nic w zamian, tylko stawiasz niekończące ię żądania. Katolik ma prawo być krytyczny wobec tej zgnilizny moralnej, którą reprezentujesz, bo to jest nie do pogodzenia z naukami zawartymi w Piśmie Św.
@kokos Jak dla mnie, zgniliznę moralną masz największą w polskim klerze katolickim. Dlatego największą, bo to właśnie panowie w sutannach chcą uchodzić za autorytet moralny. Sojusze z PiS-em i skrajną prawicą, wykorzystywanie mszy świętej do wygłaszania tyrad politycznych i co najgorsze: wielokrotnie udokumentowane przestępstwa pedofilskie księży i ich tuszowanie przez hierarchię kościelną.
Kaja Godek wywalczyła usankcjonowanie przez niekonstytucyjnie obsadzony Trybunał Konstytucyljny tortur na kobietach poprzez zmuszanie ich do rodzenia w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu. To jednak pani Godek nie wystarcza i teraz walczy o zmuszanie kobiet do rodzenia dzieci z gwałtu. Kaja Godek prowadzi również krucjatę przeciwko osobom nieheteronormatywnym i zbiera podpisy pod projektem ustawy zakazującej demonstracji na rzecz walki z dyskryminacją osób LGBT. Jest to domaganie się ingerencji państwa w konstytucyjnie gwarantowane prawa i wolności jednostek, w tym wolności wypowiedzi ze względu na orientację seksualną. Kaja Godek powołuje się przy tym na swoją wiarę i przekonania z niej płynące. Jeżeli przyjąć za Wikipedią, że FUNDAMENTALIZM RELIGIJNY to "rygorystyczne przestrzeganie zasad i norm wyznaczonych przez doktrynę religijną połączone często z NARZUCANIEM TYCH ZADAD INNYM CZŁONKOM SPOŁECZNOŚCI NIEKONIECZNIE WYZNAJĄCYM TĘ SAMĄ RELIGIĘ lub przymusowym prozelityzmem (nawracaniem innych na swoją wiarę)", to Kaja Godek i osoby ją wspierające można określić mianem fundamentalistów religijnych. Parafia Najświętszego Zbawiciela w Rykach współpracuje z tymi fundamentalistami i udostępnia im teren kościoła na zbieranie podpisów pod projektami fundamentalistycznych ustaw, o czym informuje na stronie internetowej. Kościół w ten sposób wojujący, współpracujący ze skrajną prawicą nie tylko odchodzi od przekazu Chrystusa, ale bierze udział podsycaniu konfliktów i umacnianiu i tak już silnych podziałów w polskim społeczeństwie.
Jak już pisałem, jak uważam się za osobę tolerancyjną i sam tego wymagasz od innych, to powinieneś też uszanować poglądy innych, a nie wyzywać ich od faszystów, fundamentalistów itp. Nic nie wiem, żeby wolności dla osób lgbt wpisane były w Konstytucję, wiem natomiast że jest w niej zawarte stwierdzenie, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny a nie pary homosiów czy obojniaków. Kaja Godek jako katoliczka ma prawo bronić swoich zasad wiary. Kościół działa w/g nauk zawartych w Piśmie Św., chyba nie wyobrażasz sobie że ma chodzić w układy z wrogami Kościoła.
KOKOS Świeckość rozumiana jako następstwo oddzielenia państwa od religii wynika z art. 25 ust. 2 Konstytucj RP: "Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym." Występy Morawieckiego na Jasnej Górze, pielgrzymki PiS-owskiego rządu do Rydzyka, czy przemówienia polityczne Kaczyńskiego w kościele są jednym z wielu przejawów łamania Konstytucji przez PiS-owski rząd. Kler katolicki mu w tym zaciekle pomaga.
Uwaga: Parafia Najświętszego Zbawiciela w Rykach daje przestrzeń na działania fundamentalistów związanych z Kają Godek.
Brawo Kaja, ***** lewactwo.
Jak zgaduję pewnie znowu Jakub D. pod innym nickiem. Czy Ty wiesz kto to jest fundamentalista? Jak tak, to nie powielaj bzdur lansowanych przez lewackie media. A nie fundamentalistyczne pranie mózgu dzieciom nt ich seksualności przez edukatorów seksualnych w szkołach jest ok? I aborcja na życzenie?