Reklama

Na Jasną Górę wyruszyli także żołnierze

Podchorążowie Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie na czele z rektorem-komendantem gen. bryg. pil. dr. Piotrem Krawczykiem zmierzają do Częstochowy

28. Międzynarodowa Pielgrzymka Żołnierzy na Jasną Górę wyruszyła 5 sierpnia z Warszawy. Idzie w niej 500 żołnierzy i pracowników Resortu Obrony Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji uczestników, której przewodniczył biskup polowy Józef Guzdek.

Pielgrzymka odbywa się pod hasłem „Owoce Ducha Świętego”. Żołnierze wyruszyli spod katedry. Do marszu przygrywała im orkiestra wojskowa. Przeszli ulicami Starego Miasta na Plac Zamkowy, gdzie dołączyli do Warszawskiej Metropolitalnej Pielgrzymki Akademickiej.

Reklama

- Droga do Częstochowy nie zawsze jest łatwa i przyjemna. Idziemy ponad 200 km w deszczu i słońcu, ale jest to niesamowity czas, który uczy nas wszystkich pokory i wzajemnego szacunku. Kształtujemy nie tylko wartości duchowe, ale także postawy obywatelskie zgodnie z dewizą Wojska Polskiego "Bóg, Honor, Ojczyzna" - podkreślał gen. bryg. pil. dr Piotr Krawczyk.

(źródło i zdjęcia: www.law.mil.pl)

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Krystyna - niezalogowany 2019-08-08 17:42:52

    Wojsko polskie i wojsko Boże ! Miło to czytać !

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości