Reklama

Najpiękniejszy koń z wystawy w Nowodworze stracił życie

Mowa o koniu rasy zimnokrwistej o imieniu "Gesander", który śmiertelnie zranił się deską

Gesander został okrzyknięty jako najpiękniejszy ogier podczas czerwcowej wystawy koni różnych ras w Nowodworze. - Był piękny i wielka szkoda, że tak się stało. Otrzymał 86 punkty na 100. w całym województwie lubelskim, a to bardzo dużo/ Tylko dwa ogiery osiągnęły taki wynik - mówi Henryk Sobiechowski, prezes Terenowego Koła Hodowców Koni w Rykach. Właścicielem był Tomasz Freliga z Borek. - Koń biegał po podwórku i przebił się na wylot drewnianą deską. Nie wiem jak to się stało - wyjaśnia. Na miejscu interweniował weterynarz. - Okazało się, że nie da się go uratować. Musiałem oddać konia na rzeź. Było mi przykro - dodaje. Ale to nie wszystko. - Za kilka dni padła mi klacz - mówi Freliga. - Najpierw była na pastwisku, a gdy wróciła napiła się wody. Potem zaczęła się pokładać - opowiada. Pan Tomasz mówi, że tym razem także wezwał lekarza. - Stwierdził skręt jelit i koń odszedł - kończy. 

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gośs - niezalogowany 2019-09-05 10:29:58

    Co za sukinsyn jak koń jest oklaskiwany to fajnie . A jak się zranił do zamiast uśpić humanitarnie to jeszcze na rzez oddał!!!! Żeby wyrwać trochę kasy. Gnojstwo.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości