26 i 42-latek z gminy Ryki odpowiedzą przed sądem za włamanie i kradzież elektronarzędzi, sprzętu elektronicznego, pistoletu na śrut i alkohol
Pod koniec maja nieznani sprawcy włamali się do niezamieszkałego domu w Rykach. Złodzieje pokonali zamknięcia i weszli do środka. Ich łupem padły elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny, pistolet na śrut i kilka butelek alkoholu. Właściciel swoje straty oszacował na około 5 tys. zł.
Ruszyło policyjne śledztwo mające na celu ustalenie włamywaczy. - W toku prowadzonego postępowania ryccy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem, którymi okazali się 42-letni i 26-letni mieszkańcy gminy Ryki - informuje st. asp. Agnieszka Marchlak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rykach. Policjanci odzyskali część skradzionych elektronarzędzi. Złodzieje ukryli je w workach niedaleko posesji. W wyniku prowadzonych czynności udało się również odzyskać skradzionego laptopa.
- Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem do której się przyznali - informuje rzecznik ryckiej policji. Jak się okazało obaj byli już w przeszłości notowani za podobne przestępstwa. Grozi im do 10 lat więzienia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze