Szef resortu edukacji podał kolejne wytyczne - jedna grupa uczniów, jedna sala, indywidualny plan dnia dla klasy, przerwy w różnych godzinach, wietrzenie klas, w miarę możliwości ci sami nauczyciele dla danej klasy
Przemysław Czarnek - Minister nauki i edukacji poinformował dziś, że poza dziećmi z klas I-III, po feriach wrócą do szkół także zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym oraz nauka stacjonarna dla uczniów klas I-III szkół specjalnych.
Uczniowie klas starszych, w tym ósmoklasiści i maturzyści na razie bez zmian pozostają na nauczaniu zdalnym. - Dla klas VIII i maturalnych jest możliwość organizowania konsultacji. O powrocie do kompletnej nauki stacjonarnej na razie nie chce mówić – stwierdził.
Zapewnił jednak, że nie ma żadnych zmian dotyczących terminów i zakresu materiału obowiązującego na egzaminach ósmoklasisty i maturach.Na szkołach spoczywa obowiązek zapewnienia opieki świetlicowej dla uczniów klas III powracających do nauki stacjonarnej. - Dyrektorzy szkół nadal mogą organizować uczniom klas VIII oraz maturalnych konsultacje stacjonarne w szkołach, w grupach do 5 osób – mówił Przemysław Czarnek. - Możliwa będzie organizacja konkursów, olimpiad oraz turniejów, także szkolenia sportowego w szkołach oraz oddziałach sportowych, także szkołach mistrzostwa sportowego – dodał.
Kiedy pozostali uczniowie wrócą do szkół? - Powrót jest uzależniony od rozwoju pandemii, nie możemy podejmować decyzji, które byłyby zbyt daleko idące. W tych okolicznościach mogła być podjęta tylko taka decyzja – wyjaśnił.
Dla nauczycieli prowadzących naukę przez Internet została uruchomiona infolinia, która ma im zapewnić pomoc techniczną. Konsultanci są dostępni dla pedagogów pod numerem telefonu 222 500 144 zarówno w tygodniu (w godzinach 6.00-20.00), oraz w weekendy (w godzinach 8.00-18.00).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze