Na skrzyżowaniu ul. Dęblińskiej z drogą wojewódzką W801 w Stężycy doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. 45-letnia kierująca samochodem osobowym nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 48-letniemu rowerzyście, doprowadzając do jego potrącenia. Poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do szpitala.
Do zdarzenia doszło w środę po południu na przejeździe rowerowym przy skrzyżowaniu ul. Dęblińskiej z drogą wojewódzką W801. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca samochodem, mieszkanka powiatu mińskiego, nie zachowała ostrożności i nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 48-latkowi jadącemu rowerem.
Rowerzysta, mieszkaniec powiatu ryckiego, został przewieziony do szpitala. Na szczęście jego obrażenia nie okazały się poważne.
Badanie alkomatem wykazało, że zarówno kierująca pojazdem, jak i rowerzysta byli trzeźwi. Policja apeluje do kierowców, by zachowywali szczególną ostrożność przy przejściach i przejazdach dla rowerów. Przypomina także rowerzystom, że choć kask nie jest obowiązkowy, to może uchronić zdrowie i życie podczas wypadku.
Bezpieczeństwo na drogach – jak podkreślają funkcjonariusze – zależy od wszystkich uczestników ruchu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze