Chór "Niebieskie Owieczki" z Ryk zakwalifikował się do Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej, który od ponad 25 lat organizowany jest w Siedlcach. Weźmie w nim udział 15 wykonawców, którzy zostali wyłonieni z ponad setki zgłoszeń
- W tym gronie jesteśmy jako jedyny zespół dziecięcy - oznajmia Jadwiga Falenta, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży przy parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach, które prowadzi chór. Niebieskie Owieczki startują z utworem "Zbawiciel".
Jeszcze przez 2 dni można oddawać głosy na wybranego wykonawcę. - Bardzo zachęcamy wszystkich do oddania głosu na Niebieskie Owieczki. Każdy głos się liczy - podkreśla prezes Falenta. Wykonawca, który w głosowaniu uzyska największą liczbę głosów zdobędzie nagrodę publiczności. Żeby zagłosować należy wejść na stronę internetową hosannafestival.pl.
Zasady głosowania:
Hosanna Festival jest okazją do promocji oraz wspierania utalentowanych zespołów i solistów muzyki chrześcijańskiej z całej Polski. Gromadzi dziesiątki młodych muzyków oraz liczną publiczność.
Niebieskie Owieczki to chór dziecięco -młodzieżowy działający w ramach Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży przy Parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach. Powołany do życia w 2002 roku. Od lat do tej pory zrzesza dzieci i młodzież, która swoim śpiewem chce świadczyć o Panu Jezusie. Zespół na co dzień działa na terenie parafii Ryki. Ubogaca swoim śpiewem niedzielne msze święte i lokalne wydarzenia kulturalne. W Niebieskich Owieczkach dzieci dorastają, a na ich miejsce,w szeregi chórzystów wstępują nowi członkowie. Zatem skład zespołu cyklicznie ulega zmianom, ale jedno się nie zmienia - odkrywanie radości ze wspólnego śpiewania. Opiekunem muzycznym, akompaniatorem i aranżerem utworów jest niezmiennie, od blisko dwudziestu lat, Tomasz Antolak.
(fot. hosannafestival.pl)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze