W Nowej Rokitni kierujący motocyklem, włączając się do ruchu z drogi gruntowej, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu volkswagenem. Doszło do zderzenia pojazdów. Do szpitala z obrażeniami ciała trafił kierowca motocykla. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, a sam pojazd nie był dopuszczony do ruchu i nie był ubezpieczony
W czwartek dyżurny dęblińskiego komisariatu po godzinie 17:00 został powiadomiony, że na drodze powiatowej w miejscowości Nowa Rokitnia (gm. Stężyca) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty i pojazdu osobowego.
Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili okoliczności i przebieg zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 21-letni mieszkaniec powiatu ryckiego kierując motocyklem marki yamaha, włączając się do ruchu z drogi gruntowej, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu volkswagenowi.
W wyniku zderzenia kierujący motocyklem doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości obu kierujących. Byli oni trzeźwi. W wyniku dalszych sprawdzeń okazało się, że kierujący motocyklem nie posiadał uprawnień do kierowania, a sam pojazd nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał ubezpieczenia OC.
Droga początkowo była całkowicie zablokowana, a następnie prowadzono ruch wahadłowy.
– Po raz kolejny przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, aby zachowali rozwagę na drodze. Poza odpowiedzialnością karną nieodpowiedzialne zachowanie może doprowadzić do tragedii, do utraty zdrowia, a nawet życia – apeluje aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak, rzecznik prasowy KPP Ryki.
Fot. KPP Ryki
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze