Zapraszamy do lektury
W najnowszym numerze:
- 6 rozbitych samochodów. To skutek nieostrożnej jazdy. W sobotę na terenie powiatu ryckiego doszło do dwóch kolizji. Dwie osoby zostały ranne
- Śmierć na drodze. Na leżącego mężczyznę najechał samochód. Prokuratura bada przyczyny i okoliczności wypadku, do jakiego doszło 29 stycznia w Bobrownikach (gm. Ryki). Nadal nie wiadomo, w jaki sposób zginął rowerzysta
- W powiecie zaszczepiło się 1060 osób. Pani Irena przyjęła już pierwszą dawkę szczepionki. Przez prawie rok nie wychodzi z domu. Ma nadzieję, że w końcu spotka się ze znajomymi. Z kolei pani Agata nie ma zaufania do szczepionki. - Badania nad szczepionką, trwały zbyt krótko i nie wiadomo, czy będzie bezpieczna oraz skuteczna - przyznaje
- Przez Stężycę już nie pojedziemy drogą wojewódzką. Od paru tygodni odcinek dotychczasowej drogi W801 biegnącej przez Stężycę jest drogą powiatową
- COVID "pomógł" ryckiemu szpitalowi. To był trudny rok pod względem organizacyjnym dla Szpitala Powiatowego w Rykach. Paradoksalnie dobry, jeżeli chodzi o finanse. Planowane na 4,5 mln zł dochody były dwa razy wyższe
- Przedsiębiorcy pozywają Skarb Państwa. - Rząd z pełną premedytacją zapomniał o turystyce. Doprowadził naszą branżę do rozpaczy. Znam trzy przypadki samobójstw z tego powodu - mówi właściciel ryckiego biura podróży
- Orkiestra zagrała w cieniu pandemii. W trzech sztabach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym powiecie udało się zebrać 51 tys. zł
- 4 lutego obchodzimy Światowy Dzień Rzeźnika i Przemysłu Wędliniarskiego. Rzeźników jest coraz mniej, ale pracy nie brakuje. To zawód stary jak świat, ale wymagający odpowiedniego wykształcenia i przygotowania. O swojej pracy opowiada Dariusz Siwek, kierownik zakładu mięsnego i ubojni "Koryś" z Kłoczewa
- Maja oddała włosy dla chorych na raka. Piętnastolatka z Dęblina oddała obcięte włosy na szczytny cel. - Cieszę się, że mogłam komuś pomóc - mówi licealistka
- Przypomnieli świąteczną atmosferę. Po raz pierwszy od 5 lat Koncert Noworoczny w Kłoczewie odbył się bez udziału publiczności. Z powodu pandemii widzowie zasiedli przed monitorami komputerów
- Strażacy pomogą "gasić" epidemię. Druhowie z terenu gminy Nowodwór są gotowi, aby dowieźć pacjentów do punktów szczepień
-Gmina pożyczyła PKS-owi 250 tysięcy. - Jak na panującą sytuację wywołaną pandemią, nasza spółka radzi sobie wyjątkowo dobrze - mówi burmistrz Jarosław Żaczek. Ale skoro jest tak dobrze, to dlaczego PKS zwrócił się do gminy o pożyczkę?
- Między Długowolą a Pawłowicami stanie fotoradar? Gmina Stężyca od kilku lat walczy o ustawienie fotoradaru na drodze wojewódzkiej nr 801 w Pawłowicach. Wszystko po to, by w miejscu tym nie dochodziło do wypadków, a kierowcy zdejmowali nogę z gazu
- Pomóc Gabarytom utrzymać A klasę. Tomasz Sikora przechodzi z V-ligowego Mazowsza Stężyca do A-klasowych Gabarytów Dęblin. To jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy występujących w klubach powiatu ryckiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Według mnie w artykule o remoncie ul. Dęblinskiej w Stężycy, odcinek dawnej DW 801, pokazany jest prawdziwy i główny argument, który był przyczynkiem do budowy obwodnicy. Warto sprawdzić, którzy mieszkańcy najbardziej aktywnie działali za budową obwodnicy. Być może Ci co mieli stracić najwięcej m2 działek, np. fragment od dawnej Wisełki do młyna. Żadne bezpieczeństwo i hałas, wszak przez ostatnie lata wypadków nie było tak wiele. Ciekawy jestem czy teraz uzasadnienie do budowy obwodnicy by się obroniło. Jeszcze nie powstała cała S17 a już ruch na 801 znacząco się zmniejszył. Niestety budową obwodnicy oszpecono ciekawy pod względem naturalnym fragment gminy. Czas pokaże czy obwodnica będzie bardziej bezpieczna niż ul. Dęblinska. Wjazd że Stężycy na wysokości Nadwiślański nie wygląda zbyt bezpiecznie. Może w przyszłości będą zrobione zjazdy na teren znanych przedsiębiorców, bo szkoda by było aby tak okazyjny przebieg obwodnicy się zmarnował.
Według mnie w artykule o remoncie ul. Dęblinskiej w Stężycy, odcinek dawnej DW 801, pokazany jest prawdziwy i główny argument, który był przyczynkiem do budowy obwodnicy. Warto sprawdzić, którzy mieszkańcy najbardziej aktywnie działali za budową obwodnicy. Być może Ci co mieli stracić najwięcej m2 działek, np. fragment od dawnej Wisełki do młyna. Żadne bezpieczeństwo i hałas, wszak przez ostatnie lata wypadków nie było tak wiele. Ciekawy jestem czy teraz uzasadnienie do budowy obwodnicy by się obroniło. Jeszcze nie powstała cała S17 a już ruch na 801 znacząco się zmniejszył. Niestety budową obwodnicy oszpecono ciekawy pod względem naturalnym fragment gminy. Czas pokaże czy obwodnica będzie bardziej bezpieczna niż ul. Dęblinska. Wjazd że Stężycy na wysokości Nadwiślański nie wygląda zbyt bezpiecznie. Może w przyszłości będą zrobione zjazdy na teren znanych przedsiębiorców, bo szkoda by było aby tak okazyjny przebieg obwodnicy się zmarnował.