Reklama

Nowy sprzęt dla strażaków

O takim wyposażeniu niektóre komendy w województwie mogą tylko pomarzyć. Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Zadybiu jako pierwsi w powiecie stali się właścicielami drona z kamerą termowizyjną

W czwartek 22 października pięć jednostek OSP gminy Kłoczew miało powody do szczególnego zadowolenia. Dzięki przychylności lokalnych władz oraz regionalnych i krajowych instytucji strażacy z: Nowego Zadybia, Woli Zadybskiej, Wylezina, Przykwy i Gęsiej Wólki wzbogacili się o nowoczesny sprzęt służący ratowaniu życia i mienia. Ceremonia jego przekazania odbyła się z zachowaniem rygorów bezpieczeństwa epidemicznego w Nowym Zadybiu.

Na liście zakupów znalazły się m.in. wóz ratowniczo-gaśniczy, pompy, aparaty ODO z maską, hełmy, piła do cięcia betonu i stali oraz kamery termowizyjne. Wszystkie dokonane zakupy zamknęły się kwotą 1 mln 11 tys. 650 zł. Więcej w najnowszymi wydaniu „Twojego Głosu”.

Reklama

Tomasz Kępka

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości