Reklama

Obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Dęblin

Z okazji Święta Wojska Polskiego na placu przed pomnikiem "Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt” odbył się uroczysty apel

Lotniczą Akademię Wojskową reprezentował płk pil. dr inż. Krzysztof Cur, prorektor ds. wojskowych.

Dowódca Garnizonu Dęblin płk pil. Wojciech Pikuła rozpoczął uroczystości przywitaniem zebranych gości, kadry i pracowników oraz wygłosił okolicznościowe przemówienie.

- Z okazji Święta Wojska Polskiego składam serdeczne podziękowania wszystkim żołnierzom za wytężoną, ofiarną i pełną oddania służbę. W tym szczególnym dniu zwracam się także do pracowników resortu obrony narodowej dziękując za trud i wysiłek wnoszony codzienną pracą w doskonalenie funkcjonowania jednostek wojskowych - mówił płk Pikuła.

Reklama

Następnie Dowódca 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego płk pil. Artur Borkowski zapoznał uczestniczących gości z historią oraz nawiązał do powstania Święta 41. BLSz.

15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Jednocześnie jest to data upamiętniająca zwycięską Bitwę Warszawską 1920 roku uznawaną za jedną z najważniejszych w dziejach świata. Jej bohaterami i prawdziwymi twórcami zwycięstwa byli żołnierze Wojska Polskiego, którzy ruszyli w bój o wszystko. Solidarność i ofiarność całego społeczeństwa, które w tym dramatycznym momencie porzuciło spory i podziały, sprawiły, że stał się cud nad Wisłą. Ta wielka i wspaniała lekcja 15 sierpnia 1920 roku powinna być dla nas zawsze aktualna i pouczająca.

Reklama

Kolejnym punktem programu było odczytanie rozkazów dowódców jednostek, o wyróżnieniach kadry i pracowników wojska z okazji Święta Wojska Polskiego.

Źródło i zdjęcia: www.law.mil.pl

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości