Na Pływalni Powiatowej w Rykach rozpoczęła się tzw. przerwa technologiczna. Według planów basen dla użytkowników będzie nieczynny przez dwa tygodnie
To standardowa, coroczna przerwa w funkcjonowaniu obiektu. W tamtym roku jej nie było, bo basen ze względu na pandemię koronawirusa był czynny dopiero pod koniec maja.
Termin wrześniowy przerwy nie jest przypadkowy. To miesiąc, w którym od początku funkcjonowania pływalni odnotowuje się najmniejszą liczbę użytkowników w ciągu roku. Wpływ na to może mieć fakt, że to początek roku szkolnego i uczniowie są zaabsorbowani swoimi obowiązkami. - U nas też są prowadzone nauki pływania, realizujemy projekt, ale to wszystko ruszy od 15 września - informuje Konrad Woźniak, dyrektor Pływalni Powiatowej w Rykach.
Przerwa technologiczna jest potrzebna do tego, żeby dokonać wszelkich napraw i konserwacji remontowych np. na dnie niecki, których nie można przeprowadzić, gdy baseny są wypełnione wodą. Nie wydarzyła się, żadna awaria, która spowodowałby przerwę w funkcjonowaniu pływalni. Dyrektor pływalni ma nadzieję, że prace konserwatorskie przebiegną zgodnie z planem i za dwa tygodnie pływalnia znów zacznie tętnić życiem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze