Reklama

Od dziś nie popływasz w ryckim basenie

Na Pływalni Powiatowej w Rykach rozpoczęła się tzw. przerwa technologiczna. Według planów basen dla użytkowników będzie nieczynny przez dwa tygodnie

To standardowa, coroczna przerwa w funkcjonowaniu obiektu. W tamtym roku jej nie było, bo basen ze względu na pandemię koronawirusa był czynny dopiero pod koniec maja. 

Termin wrześniowy przerwy nie jest przypadkowy. To miesiąc, w którym od początku funkcjonowania pływalni odnotowuje się najmniejszą liczbę użytkowników w ciągu roku. Wpływ na to może mieć fakt, że to początek roku szkolnego i uczniowie są zaabsorbowani swoimi obowiązkami. - U nas też są prowadzone nauki pływania, realizujemy projekt, ale to wszystko ruszy od 15 września - informuje Konrad Woźniak, dyrektor Pływalni Powiatowej w Rykach. 

Reklama

Przerwa technologiczna jest potrzebna do tego, żeby dokonać wszelkich napraw i konserwacji remontowych np. na dnie niecki, których nie można przeprowadzić, gdy baseny są wypełnione wodą. Nie wydarzyła się, żadna awaria, która spowodowałby przerwę w funkcjonowaniu pływalni. Dyrektor pływalni ma nadzieję, że prace konserwatorskie przebiegną zgodnie z planem i za dwa tygodnie pływalnia znów zacznie tętnić życiem. 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości