Reklama

Od dzisiaj kino w Rykach zamknięte

Czwartek 2 lipca był ostatnim dniem, kiedy w ryckim kinie "Renesans" można było obejrzeć film. Od dzisiaj kino będzie nieczynne aż do końca sierpnia.

Wczoraj widzowie mieli jeszcze okazję obejrzeć trzy filmy: "Słoń Benjamin" (kino familijne), Tylko sprawiedliwość (dramat) i Wierzę w ciebie" (dramat muzyczny). Od dzisiaj kino będzie nieczynne. Jak wyjaśnia Donata Jurzysta-Łukasiak, dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Rykach, które zarządza kinem, po przerwie spowodowanej koronawirusem widzowie nie za bardzo garnęli się do oglądania filmów. MGCK wydało oświadczenie, które poniżej zamieszczamy:

"Po wielu przemyśleniach i głębokiej analizie, podjęliśmy decyzję o zamknięciu kina na okres wakacji w miesiącach lipiec- sierpień. Pomimo wielu starań i pozytywnego nastawienia związanego z ponownym uruchomieniem kina po zamknięciu związanym ze stanem epidemii, sytuacja kina jest bardzo trudna. Niestety widzowie nie powrócili do kina. Związane to jest oczywiście z obawą o własne zdrowie i lękiem o zarażenie Covid 19, ale także okresem letnim, kiedy to ładna pogoda zachęca i umożliwia inne formy rekreacji i rozrywki głównie na świeżym powietrzu. Nie bez wpływu jest także fakt , że na rynku kinowym brak jest interesujących pozycji filmowych, a także całkowity brak ogólnopolskiej promocji filmu. Wyrażamy nadzieję, że sytuacja związana z epidemią się unormuje i spotkamy się w licznym gronie w kinie ,,Renesans’’, w zmodernizowanej, nowoczesnej sali kinowej, już od września."

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości