Czwartek 2 lipca był ostatnim dniem, kiedy w ryckim kinie "Renesans" można było obejrzeć film. Od dzisiaj kino będzie nieczynne aż do końca sierpnia.
Wczoraj widzowie mieli jeszcze okazję obejrzeć trzy filmy: "Słoń Benjamin" (kino familijne), Tylko sprawiedliwość (dramat) i Wierzę w ciebie" (dramat muzyczny). Od dzisiaj kino będzie nieczynne. Jak wyjaśnia Donata Jurzysta-Łukasiak, dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Rykach, które zarządza kinem, po przerwie spowodowanej koronawirusem widzowie nie za bardzo garnęli się do oglądania filmów. MGCK wydało oświadczenie, które poniżej zamieszczamy:
"Po wielu przemyśleniach i głębokiej analizie, podjęliśmy decyzję o zamknięciu kina na okres wakacji w miesiącach lipiec- sierpień. Pomimo wielu starań i pozytywnego nastawienia związanego z ponownym uruchomieniem kina po zamknięciu związanym ze stanem epidemii, sytuacja kina jest bardzo trudna. Niestety widzowie nie powrócili do kina. Związane to jest oczywiście z obawą o własne zdrowie i lękiem o zarażenie Covid 19, ale także okresem letnim, kiedy to ładna pogoda zachęca i umożliwia inne formy rekreacji i rozrywki głównie na świeżym powietrzu. Nie bez wpływu jest także fakt , że na rynku kinowym brak jest interesujących pozycji filmowych, a także całkowity brak ogólnopolskiej promocji filmu. Wyrażamy nadzieję, że sytuacja związana z epidemią się unormuje i spotkamy się w licznym gronie w kinie ,,Renesans’’, w zmodernizowanej, nowoczesnej sali kinowej, już od września."
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze