Trwa konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz Marleny Maląg (minister rodziny i polityki społecznej) i prof. Andrzeja Horbana w sprawie dalszych działań rządu w związku z wciąż powiększającą się liczbą zakażeń koronawirusem w Polsce.
-Sytuacja jest nadal niedobra. Nasze działania muszą być zdecydowane. Cała Polska od jutra staje się strefą czerwoną - zapowiada prezes Rady Ministrów.
Klasy od 4 do 8 szkół podstawowych będą funkcjonować wyłącznie w trybie zdalnym. Lokale gastronomiczne będą zamknięte dla klientów. W godzinach od 8 do 16 młodzież może wychodzić z domu tylko pod opieką osoby dorosłej.
Seniorzy powyżej 70. roku życia powinni zostać w domach. - Wprowadzamy program Ochrona seniorów. Prosimy seniorów powyżej 70 roku życia o nieprzemieszczanie się, tych, którzy nie świadczą pracy - mówi Morawiecki.
Lokale gastronomiczne nie będą mogły sprawować usług w trybie stacjonarnym. Jedzenie może być sprzedawane wyłącznie na wynos.

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wykryciu 13 632 zakażeń koronawirusem. Zmarły 153 osoby.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze