Reklama

Od jutra cała Polska w czerwonej strefie. Nowe obostrzenia

Trwa konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz Marleny Maląg (minister rodziny i polityki społecznej) i prof. Andrzeja Horbana w sprawie dalszych działań rządu w związku z wciąż powiększającą się liczbą zakażeń koronawirusem w Polsce.

-Sytuacja jest nadal niedobra. Nasze działania muszą być zdecydowane. Cała Polska od jutra staje się strefą czerwoną - zapowiada prezes Rady Ministrów. 

Klasy od 4 do 8 szkół podstawowych będą funkcjonować wyłącznie w trybie zdalnym. Lokale gastronomiczne będą zamknięte dla klientów. W godzinach od 8 do 16 młodzież może wychodzić z domu tylko pod opieką osoby dorosłej.

Seniorzy powyżej 70. roku życia powinni zostać w domach. - Wprowadzamy program Ochrona seniorów. Prosimy seniorów powyżej 70 roku życia o nieprzemieszczanie się, tych, którzy nie świadczą pracy - mówi Morawiecki.

Reklama

Lokale gastronomiczne nie będą mogły sprawować usług w trybie stacjonarnym. Jedzenie może być sprzedawane wyłącznie na wynos. 

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wykryciu 13 632 zakażeń koronawirusem. Zmarły 153 osoby.

 

 

 

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości