Reklama

Od poniedziałku będzie zdjęta część obostrzeń

Mateusz Morawiecki poinformował na dzisiejszej konferencji o łagodzeniu obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. - Od 20 kwietnia przystępujemy do zdejmowania pewnych obostrzeń - zapowiedział premier

W pierwszym etapie zostaną otwarte lasy i parki. - Jednak nie traktujmy tego jako zaproszenie do niekontrolowanej rekreacji - zaznaczył premier. Będą także złagodzone przepisy w handlu - w sklepach do 100 m2 będzie mogło przebywać 4 klientów na jedną kasę. W marketach powyżej 100 m2  - jedna osoba na 15 m2. W dalszym ciągu pracownicy sklepów będą mieć kontrolowane zdrowie, głównie poprzez mierzenie temperatury. Muszą mieć także zapewnione środki ochrony osobistej.

Zasada 1 osoba na 15 m2 będzie obowiązywać także w kościołach.

Reklama

W drugim etapie planowane jest otwarcie sklepów budowlanych w weekendy oraz hoteli i innych miejsc noclegowych, a także niektórych instytucji kultury: bibliotek, muzeów i galerii sztuki.

- Trzeba zastrzec jednak, że jeżeli będzie lepiej i krzywa zakażeń będzie się wypłaszczać, to łagodzenie obostrzeń będzie przyspieszone. Jeżeli tak się nie stanie, to trzeba będzie poczekać dłużej na kolejne etapy - zapowiedział prezes Rady Ministrów.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości