Reklama

Oddali 1050 litrów krwi do banków krwi na Lubelszczyźnie

Honorowi Dawcy Krwi z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej podsumowali ubiegły rok

Zbiórki krwi na rzecz lokalnych społeczności to praktyczny wymiar misji i zadań, jakie spoczywają na żołnierzach Wojsk Obrony Terytorialnej. - To również jeden z ważniejszych aspektów działań przeciwkryzysowych, w ramach prowadzonych od marca ubiegłego roku akcji „Odporna Wiosna” oraz „Trwała Odporność” - informuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2LBOT.

Grono krwiodawców 2 LBOT liczy obecnie około 800 żołnierzy i z każdym rokiem powiększa się. - Ubiegły rok, lubelscy Terytorialsi zakończyli wynikiem blisko 2300 donacji i 1050 litrów oddanej krwi na rzecz lubelskich banków krwi- dodaje kpt. Stanula.

Reklama

Warto podkreślić, że żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, od początku istnienia formacji, są liderami donacji krwi w WOT. Aktywnie odpowiadają na wszystkie apele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie oraz Narodowego Centrum Krwi. Systematycznie organizują zbiórki krwi w batalionach w Lublinie, Dęblinie, Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu oraz w lokalnych punktach pobrań.

Sprawne organizowanie zbiórek krwi, możliwe jest dzięki koordynatorom HDK, którzy powołani są w każdym batalionie oraz w samodzielnych kompaniach 2 LBOT. Zadaniem żołnierzy – koordynatorów HDK jest dbanie o utrzymanie systemu oddawania krwi, odpowiedzialność za planowe akcje krwiodawstwa, a w przypadku nagłego zapotrzebowania na krew również organizacja akcji alarmowych.

Reklama

 

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości