Reklama

Odwiedziny tylko w uzasadnionych przypadkach

Wydana przez wojewodę lubelskiego decyzja trafiła obowiązuje na terenie szpitala w Rykach i Dęblinie

"Zakaz odwiedzin" - taki komunikat znajdziemy na drzwiach wszystkich szpitali w Polsce. Okazuje się jednak, że w niektórych sytuacjach dyrektorzy placówek zezwalają bliskim na spotkanie z pacjentem.

Zgodnie z poleceniami, jakie wojewodowie wydali w marcu br., czyli tuż po ogłoszeniu stanu epidemii w Polsce, we wszystkich szpitalach obowiązuje zakaz odwiedzin. Wszystko po to, aby zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem u pacjentów, personelu i wśród osób z zewnątrz.

Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego przypomina o zasadach dotyczących przebywania na terenie podmiotów leczniczych osób postronnych zawartych w decyzji wojewody z dnia25 czerwca 2020 roku.

Reklama

Znajduje się zapis tam zapis: "Przebywanie na terenie podmiotu leczniczego osób postronnych dopuszczalne jest wyłącznie w przypadkach szczególnie uzasadnionych, po uprzednim uzyskaniu zgody osoby uprawnionej do jej udzielenia zgodnie z obowiązującymi w tym podmiocie procedurami i z zachowaniem pełnych zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego".

 

 

zdj. www.rykiszpital.pl

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości