Wydana przez wojewodę lubelskiego decyzja trafiła obowiązuje na terenie szpitala w Rykach i Dęblinie
"Zakaz odwiedzin" - taki komunikat znajdziemy na drzwiach wszystkich szpitali w Polsce. Okazuje się jednak, że w niektórych sytuacjach dyrektorzy placówek zezwalają bliskim na spotkanie z pacjentem.
Zgodnie z poleceniami, jakie wojewodowie wydali w marcu br., czyli tuż po ogłoszeniu stanu epidemii w Polsce, we wszystkich szpitalach obowiązuje zakaz odwiedzin. Wszystko po to, aby zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem u pacjentów, personelu i wśród osób z zewnątrz.
Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego przypomina o zasadach dotyczących przebywania na terenie podmiotów leczniczych osób postronnych zawartych w decyzji wojewody z dnia25 czerwca 2020 roku.
Znajduje się zapis tam zapis: "Przebywanie na terenie podmiotu leczniczego osób postronnych dopuszczalne jest wyłącznie w przypadkach szczególnie uzasadnionych, po uprzednim uzyskaniu zgody osoby uprawnionej do jej udzielenia zgodnie z obowiązującymi w tym podmiocie procedurami i z zachowaniem pełnych zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego".
zdj. www.rykiszpital.pl
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze