Dziś na budowie hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Warszawskiej w Rykach pracował potężny dźwig. Budowlańcy montowali ponad 36-metrowe belki tworzące konstrukcję dachu
To było spore przedsięwzięcie logistyczne. Być może jedno z trudniejszych podczas budowy hali sportowej. Prace mimo, że w kalendarzu zima nie zwalniają tempa.
Od rana przy ulicy Warszawskiej pracował ogromny dźwig. Miał za zadanie ułożenie dźwigarów z drewna klejonego. Operacja była dość skomplikowana ze względu na gabaryty belek. Mają 36 metrów długości. W sumie do ułożenia było 8 takich belek. W połowie grudnia dotarły na budowę w Rykach aż z Torunia. Tamta operacja też nie należała do łatwych. Najtrudniejszy okazał się manewr wjazdu na plac budowy usytuowanej przy samej ulicy Warszawskiej. Do rozładunku trzeb bało też ściągnąć specjalistyczny dźwig.
Dziś ten sam dźwig znów pojawił się w Rykach. To był jeden z kulminacyjnych i najbardziej spektakularnych etapów budowy hali sportowej. Wielki dźwig został ustawiony w środku hali. Podnosił wielkie belki składowane przed budynkiem i układał je na stropie. Wszystkie te czynności wymagały sporej precyzji od operatora dźwigu.
Trwa budowa pełnowymiarowej hali widowiskowo sportowej w Rykach. Będzie to pierwszy tak duży tego rodzaju obiekt sportowy na terenie powiatu ryckiego. Budowa ruszyła wiosną ubiegłego roku. Na początek trzeba wyburzyć kilka budynków m.in. starą halę sportową, budynki MGOSiR, czy zabudowania na działkach przy ulicy Warszawskiej, które wcześniej gmina odkupiła na potrzeby budowy hali sportowej. Po wymurowaniu ścian i przymocowaniu belek, budowlańcy będą mogli przystąpić do budowy dachu.
Planowo obiekt powinien być gotowy w pierwszej połowie przyszłego roku, ale niewykluczone, że uda się to wcześniej. Będzie kosztowała 14,4 mln zł plus wyposażenie. Już wcześniej gmina pozyskała 3,5 mln zł dofinansowania z ministerstwa sportu. W grudniu okazało się, że inwestycja otrzyma również dofinansowanie w wysokości 7 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Budynek składa się z dwóch brył. Będzie miał wymiary 65,3x45,4m i prawie 16,5m wysokości. Hala zawiera boisko z widownią na 340 osób, siłownię, boisko do squasha oraz zaplecze administracyjno - biurowe. W sumie obiekt będzie miał ok. 2700 m2 powierzchni użytkowej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Zastanawiam się po co to robią, jak i tak ze względu na koronapsychoze nikt nie będzie z tego korzystał. Chyba, że, jest taki plan i jest firma, która przejmie ten obiekt w przypadku braku środków na utrzymanie.
To nie jest konstrukcja dachu przewieziona z targu na Młynarskiej?Moze przewoza bo skad by byli taka sama?Niech ktos z wladzy odniesie sie do tego.
Cześć , jesteś wolnym mężczyzną, czujesz się samotny, chciałbyś to zmienić ? Nie czekaj odezwij się. Samotna, wolna, bez nałogów i niezależna. Nie dawno wróciłam z Anglii do kraju. Poznam Pana do wspólnych spotkań, wspólnych spacerów, wspólnie spędzania czasu, a jak zaiskrzy to może i więcej :) Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami jeżeli jesteś zainteresowany kontakt i moje zdjęcia znajdziesz na moim profilu randkowym http://panieonline.pl/monia89
I po co te hale basen jak Ryki to miasto emerytów. 70 % ludzi młodych uciekło z tego miasta gdyż nie widziało perspektyw na zycie w tym grajdole . Ryckie pseudobiznesmeny płaca gowniane pieniądze .pobudowalem się koło ryk i już zaluje
wcześniej był grajdoł bo gmina obstawiona była tymi pseudobiznesmenami i kolesiami politykami a teraz obstawiona kluczem politycznym pisiorowym ,a młodzi muszą szukać życia gdzie indziej bo rozgrywki polityczne i korytka i interesiki, wiadomości ,kontakty z 1 ręki ważniejsze
Kamil i Młody mają 100% racji układ kolesiowo partyjny czy za SLD czy za PO czy za PIS nic się nie zmienia
Zastanawiam się po co to robią, jak i tak ze względu na koronapsychoze nikt nie będzie z tego korzystał. Chyba, że, jest taki plan i jest firma, która przejmie ten obiekt w przypadku braku środków na utrzymanie.
To nie jest konstrukcja dachu przewieziona z targu na Młynarskiej?Moze przewoza bo skad by byli taka sama?Niech ktos z wladzy odniesie sie do tego.
Cześć , jesteś wolnym mężczyzną, czujesz się samotny, chciałbyś to zmienić ? Nie czekaj odezwij się. Samotna, wolna, bez nałogów i niezależna. Nie dawno wróciłam z Anglii do kraju. Poznam Pana do wspólnych spotkań, wspólnych spacerów, wspólnie spędzania czasu, a jak zaiskrzy to może i więcej :) Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami jeżeli jesteś zainteresowany kontakt i moje zdjęcia znajdziesz na moim profilu randkowym http://panieonline.pl/monia89