Reklama

Parafianie z Leopoldowa przywitali nowego proboszcza

Ks. Andrzej Polak od 10 listopada jest nowym proboszczem parafii w Leopoldowie. Zastąpił zmarłego w październiku ks. kan. Bogdana Kozioła. W niedzielę miała miejsce uroczystość wprowadzenia proboszcza

Do parafii nowego proboszcza wprowadził ks. kan. Stanisław Chodźko. Dziekan dekanatu ryckiego symbolicznie przekazał mu klucze do kościoła. - To są klucze nie tylko do świątyni, aby móc ją otworzyć, ale również klucze do ludzkich serc - mówił ks. kanonik. Na początku uroczystości ks. kan. Stanisław Chodźko odczytał dekret Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy mianujący ks. Andrzeja Polaka proboszczem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Leopoldowie. Następnie głos zabrał ks. prałat Mirosław Łubik, emerytowany proboszcz parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie, który zwrócił się do parafian o otwarcie na nowego proboszcza.

Ks. Andrzej Polak ma 52 lat, w tym 25 w kapłaństwie.Pochodzi z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Łaskarzewie. Jako wikariusz posługę rozpoczął w parafii Huszlew. Po trzech latach został przeniesiony do parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie, w której pracował ponad trzynaście lat. 11 października 2011 roku otrzymał nominację na proboszcza w parafii Ruda Wolińska niedaleko Siedlec.

Reklama

10 listopada przybył do Leopoldowa. – Przed wielu laty tylko raz w życiu przejeżdżałem tędy, nawet nie wiedziałem, że jest tu parafia - mówi nowy proboszcz. - Wiadomość o tym, że będę proboszczem innej parafii spadła na mnie niespodziewanie - dodaje.

Więcej w papierowym wydaniu Twojego Głosu

(fot.galeria: parafia Leopoldów)

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości