Reklama

Polski PKS rozpoczął działalność w Rykach

Wczoraj w Rykach powstało stowarzyszenia "PEKASY POLSKIE". Przystąpiło do niego 9 przedsiębiorstw z całej Polski. Prezesem stowarzyszenia wybrany Ryszard Nowak, szef PKS Ryki

Stowarzyszenie ma przede wszystkim promować ustawę o wykluczeniu komunikacyjnym, a z drugiej strony rozszerzać współpracę ze wszystkimi zarządami PKS, samorządami i rządem. - Teraz mając taką reprezentację, jest szansa, że ta współpraca będzie na wyższym poziomie - mówi Ryszard Nowak, który był inicjatorem powstania takiego stowarzyszenia. Póki co przystąpiło do niego 9 PKS-ów z różnych stron Polski. Obecnie w całym kraju funkcjonuje około siedemdziesięciu PKS-ów. Jak zaznacza Beata Juralewicz, wybrana wczoraj na przewodniczącą stowarzyszenia, a na co dzień prezes PKS Nysa, lista członków jest otwarta. Póki co w stowarzyszenie tworzą oprócz PKS-ów z Ryk i Nysy również przedsiębiorstwa z Radzynia Podlaskiego, Międzyrzeca Podlaskiego, Jarosławia, Starogardu Gdańskiego, Garwolina, Leżajska i Jasła. - Liczymy na to, że pozostałe PKS-y przystąpią do naszego stowarzyszenia. Założenie jest takie, żeby się ono rozrastało, bo wtedy będzie sens jego istnienia - mówi przewodnicząca. - Możemy teraz mieć swój głos, postulować jakieś rozwiązania systemowe. Chcemy, żeby władze rozumiały naszą misję i też ją wspierały, jeżeli będzie to możliwe. Stąd też idea stowarzyszenia - dodaje przewodnicząca.

 

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    iacobus 2021-12-03 13:53:35

    Jeżeli celem stowarzyszenia ma być walka z wykluczeniem komunikacyjnym, to popieram z całego serca. Nie pojmuję tylko, co na zdjęciu robi człowiek w koloratce. W jakim charakterze występuje tu przedstawiciel kleru katolickiego???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości