Reklama

Piąta edycja akcji „Posprzątaj Las z Husarią” – sukces dzięki współpracy z Miastem Dęblin

Akcja Posprzątaj Las z Husarią organizowana przez Stowarzyszenie Husariard miała piątą edycję z udziałem społeczności i wsparciem Miasta Dęblin. Czystość Lasu Fort III w Dęblinie zapewniła współpraca lokalnych partnerów.

8 maja  Polskie Stowarzyszenie Poszukiwaczy „Husaria” zrealizowało swoją piątą akcję „Posprzątaj Las z Husarią”, mającą na celu oczyszczenie przyrody z zalegających śmieci. Tegoroczna edycja wydarzenia miała wyjątkowy charakter, a jej sukces był możliwy dzięki współpracy z Miastem Dęblin, które okazało się niezastąpionym partnerem w organizacji przedsięwzięcia.

Piąta edycja akcji – sukces dzięki wsparciu lokalnej społeczności

Akcja odbyła się w malowniczym Forcie III w Dęblinie, który stał się celem działań ekologicznych. W wydarzeniu wzięło udział wiele osób, od członków stowarzyszenia po mieszkańców Dęblina, którzy aktywnie wspierali inicjatywę.

Reklama

– Nie potrzeba nieograniczonych zasobów ani wielkiej siły, by dbać o naszą przyrodę. Wystarczy odrobina chęci, a rodzinna atmosfera, którą stworzyliśmy, uskrzydlała nas niczym skrzydła Husarii – mówi Łukasz Patrzylas, prezes stowarzyszenia „Husaria”. Dzięki zaangażowaniu uczestników oraz wsparciu lokalnych organizacji udało się usunąć ogromną ilość odpadów z terenu, który teraz może cieszyć oko mieszkańców i turystów.

Wsparcie Miasta Dęblin i lokalnych partnerów

Bez wsparcia Miasta Dęblin, które zapewniło logistykę i niezbędne materiały, akcja nie miałaby tak dużego zasięgu. – Dziękujemy miastu za nieocenione wsparcie. To dzięki nim nasza akcja przebiegła sprawnie i mogła osiągnąć tak spektakularne efekty – dodaje prezes zarządu.

Reklama

W organizację wydarzenia zaangażowały się także Towarzystwo Przyjaciół Dęblina, OSP Dęblin-Masów, Stowarzyszenie Free Wings Krasnystaw, Kryptonim Wataha oraz mieszkańcy Osiedla Lotnisko Dęblin. Wspólna praca całej społeczności sprawiła, że miejsce, które przez lata było zaniedbane, teraz znowu stało się piękne i czyste.

Podziękowania dla sponsorów

Nie zabrakło także serdecznych podziękowań dla sponsorów, którzy zadbali o wyżywienie i napoje dla uczestników akcji, umożliwiając im pracę w komfortowych warunkach. Pepek-Sport Garwolin, Drewtrak Warowny, Intermarche Dęblin, Green Camo oraz Kar-Gaz Karol Makowski – to oni, dzięki swoim darowiznom, pomogli w organizacji akcji i zapewnili wszystkim uczestnikom niezbędne zaplecze logistyczne.

Reklama

– Dzięki nim uczestnicy naszej akcji mogli liczyć na jedzenie, napoje i sprzęt, który umożliwił nam efektywne sprzątanie. To dzięki nim nasza akcja była udana – mówi Kamil Błachnio, członek zarządu stowarzyszenia.

Lodowata atrakcja dla najmłodszych

Dla najmłodszych uczestników akcji przygotowano również atrakcje. Lodziarnia Lodovato, która dołączyła do akcji, zapewniła pyszne lody, które stały się nieodłącznym elementem radości dzieci biorących udział w wydarzeniu. To doskonały sposób na nagrodzenie najmłodszych za ich zaangażowanie i pomoc.

Reklama

Piękno przyrody znowu na wyciągnięcie ręki

Dzięki inicjatywie Polskiego Stowarzyszenia Poszukiwaczy „Husaria”, Fort III w Dęblinie znowu stał się czysty i przyjazny dla odwiedzających go spacerowiczów oraz mieszkańców okolicznych osiedli. Choć zalegające śmieci były problematyczne, efekt końcowy przerósł oczekiwania wszystkich zaangażowanych.

– Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w tak ważnej inicjatywie. To kolejny krok w stronę poprawy stanu naszego środowiska, który daje nadzieję na lepsze jutro dla naszych dzieci i przyszłych pokoleń  – podsumowuje Mateusz Sygacz z zarządu.

Reklama

Piąta edycja, ale nie ostatnia

To już piąta edycja akcji, ale dla Husarii na pewno nie ostatnia. Ich zaangażowanie w dbanie o przyrodę i promowanie postaw proekologicznych wśród społeczeństwa wciąż trwa. Na pewno już niedługo usłyszymy o kolejnych inicjatywach, które będą miały na celu czystość naszych lasów i innych terenów naturalnych.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 13/05/2025 10:30
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości