Reklama

Pielgrzymi z Ryk ruszyli w kierunku Jasnej Góry

Ta pielgrzymka jest inna niż wszystkie. Każdego dnia na trasę wyrusza inna grupa 10 pątników. Wszystko przez koronawirusa

Dziś na kolejny etap 40.Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej wyruszyli reprezentanci dekanatu ryckiego, O godzinie 7 rano wzięli udział we Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy. W kościele oprócz samych pielgrzymów znalazła się spora grupa osób, która chciała pożegnać pątników. - Ci o zostają wcale nie są gorsi od tych co idą, a ci którzy idą w niczym nie są lepsi od tych którzy zostają - mówił ks. Paweł Bielecki, tłumacząc tegoroczny przebieg pielgrzymki i pocieszając tych, którzy w tym roku nie mogą wziąć udziału w pielgrzymowaniu. W oczach wielu osób, które co roku chodziły na pielgrzymkę pojawiły się łzy. Z powodu epidemii zdecydowano, że będzie to coś w rodzaju "sztafety modlitwy". Każdego dnia na trasę wyrusza inna grupa 10 pątników. Pielgrzymi z Ryk dzisiaj dotrą do Czarnolasu. Noclegu nie będzie. Po dojściu do celu grupa wraca do domów. Następna reprezentacja z innego dekanatu rozpoczyna swój marsz jutro rano.

Oprócz ograniczeń ilościowych kierownictwo pielgrzymki wprowadziło również szereg innych. Pielgrzymi nie mogą zachodzić do sklepów i liczyć na poczęstunek od mieszkańców miejscowości przez które będą przechodzić. Każdy zabiera ze sobą swój prowiant i napoje.

Reklama

Po raz drugi reprezentacja dekanatu ryckiego pojawi się na trasie 8 sierpnia. Na odcinku Jasieniec Iłżecki - Suchedniów. Wtedy będzie mogło pójść tylko 5 "naszych" pątników, bo będą tworzyć 10 - osobową grupę z reprezentacją dekanatu żelechowskiego. Po dojściu do celu grupa znów wróci do domów.

Trzeci raz nasi pielgrzymi pójdą ostatniego dnia. 14 sierpnia 5-osobowa grupa wejdzie na Jasną Górę. W sumie tego dnia Pielgrzymka Podlaska będzie liczyć 150 osób. Po mszy św. w Kaplicy cudownego obrazu pątnicy rozjadą się do domów.

Reklama

Ponieważ tylko nieliczna grupa pątników z diecezji siedleckiej może fizycznie wziąć udział w pielgrzymce, dlatego kierownictwo Pielgrzymki zachęca do udziału w pielgrzymce duchowej. Podobnie jak w latach poprzednich, w kościołach są organizowane wieczorne spotkania modlitewne. W Rykach msza św. odprawiana jest codziennie o godzinie 20:00.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2020-08-05 17:28:09

    Po co? Bóg jest także w Rykach, a tzw. "kult maryjny" jest niebiblijny.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • gość 2020-08-06 06:22:34

    A skąd ateiści tacy jak Ty wiedzą gdzie jest Bóg?

    • Zgłoś wpis
  • gość 2020-08-07 16:35:48

    Odpowiedź do odpowiedzi. Twoja "złota myśl" pokazuje "ile" typowy katolik wie o Bogu....

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości