Reklama

Pierwsi pielgrzymi dotarli do Ryk

04/08/2021 12:45

Z piosenką na ustach, intencjami w sercach i pozytywnym nastawieniem kroczą do stóp Matki Boskiej Częstochowskiej. Do celu pozostało im prawie 250 kilometrów

W środę (4 sierpnia) do stolicy powiatu dotarli pierwsi pątnicy, którzy z intencjami w sercach idą w 41. Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę. Na trasie spotykają się z gościnnością i życzliwością, a tutejsi mieszkańcy serwują im smaczne posiłki. Pielgrzymi zatrzymali się przed kościołem Najświętszego Zbawiciela w Rykach.

Wśród pielgrzymujących jest pan Maciej z żoną Ewą i trójką dzieci Amelką, Marią i Tomkiem. Do Częstochowy wybrali się po raz pierwszy. - W czasie drogi naderwałem sobie mięsień, bo droga nie jest łatwa. Poprzez pielgrzymowanie jest nam bliżej do Nieba - mówi pan Maciej. - Jest fajnie, ale mnie trochę nogi bolą - mówi Amelka. 

Reklama

- Chodzimy na pielgrzymkę od 30 lat. Wystawiamy na próbę naszą przyjaźń, ale łączy nas wspólnota drogi. W czasie pielgrzymki, mimo wysiłku fizycznego odpoczywamy, ponieważ na co dzień pracujemy przed komputerem - mówi pan Łukasz, który pielgrzymuje z kolegą Wojtkiem. - Idę do Częstochowy w intencji o zdrowie dla mnie i całej mojej rodziny - przyznaje pan Wojciech. 

Pani Renata idzie na Jasną Górę po raz pierwszy po trzydziestoletniej przerwie. - Idę z dwoma córkami. Jest to dla mnie wielkim wzruszeniem, bo przypominam sobie lata młodości. Chciałabym dać radę i dojść do końca. Na trasie jesteśmy przyjmowani niezwykle życzliwie i przyjaźnie. Przygotowywane przez okolicznych mieszkańców posiłki są wprost przepyszne, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni - mówi pątniczka. 

Reklama

Pan Aleksander idzie bez znajomych. - Lubię wolność i niezależność oraz duchowe obcowanie z samym sobą i Bogiem - mówi. W sercu niesie intencje, których nie chce zdradzać. Dzieli je na trzy grupy. - Mam intencje główne, poboczne i dnia codziennego - dodaje. 

Dziś pielgrzymi dotrą do Dęblina. Jutro wezmą udział w uroczystej mszy świętej w kościele Św. Piusa V Papieża, której przewodniczył będzie biskup siedlecki. Pątnicy podlascy pielgrzymują łącznie 15 dni. Pierwsza Piesza Podlaska Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła 1 sierpnia 1980 r. 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości