Już 22 osoby wzięło udział w niecodziennej formie rozrywki połączonej z poszerzaniem wiedzy historycznej o okolicy. W niedzielę 24 października Sierskowoli odbyła się gra terenowa pod hasłem "Ocalić od zapomnienia"
Inicjatywa mogła dojść do skutku dzięki projektowi, jaki realizuje Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach. Chodzi o projekt "Kultura na tak" finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne”.
Grupa z Sierskowoli pod kierunkiem m.in. Agaty Karpińskiej w odpowiedzi na ministerialny projekt (do otrzymaniu dofinansowania) opracowała koncepcję gry terenowej. Zabawa polegała odnajdywaniu historycznym miejsc Sierskowoli zaznaczonych na mapie i na rozwiązaniu zadań. Podejście organizatorów było na wskroś nowoczesne, bowiem uczestnicy mogli skorzystać w grze z aplikacji na smartfony. Natomiast zwolennicy tradycyjnych form przekazu, bazowali na kartach papierowych.
W sumie w grze wzięło udział 8 drużyn, w których skład weszło aż 22 osoby. Wszystkie drużyny wykonały postawione zadania i dotarły do mety. Meta, podobnie jak start mieściły się w świetlicy w Sierskowoli. Po powrocie na każdego czekała gorąca herbata, kiełbaska, ciastka i napoje. Na koniec każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział w grze. Obecnie trwa liczenie wyników.
Ci, którzy do tej pory nie spróbowali swoich sił w grze, a chcieliby to uczynić, nie powinni czuć się zawiedzeni. Można będzie wziąć w niej udział do 30 listopada.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze