Reklama

Pierwsza Dama na koncercie kolęd w Rykach. Mała Armia Janosika zachwyciła publiczność

W parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach odbył się wyjątkowy koncert kolęd pod tytułem „Z gór płynie kolęda”. Na wydarzeniu obecna była Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej Marta Nawrocka. Informację o koncercie przekazała m.in. Kancelaria Prezydenta RP.

W sobotę 17 stycznia 2026 roku kościół w Rykach wypełnił się mieszkańcami powiatu ryckiego i okolic. Wszystko za sprawą występu zespołu Mała Armia Janosika, czyli największej góralskiej kapeli w Polsce. Koncert miał rodzinny charakter i zgromadził liczną publiczność w każdym wieku.

W programie znalazły się kolędy i pastorałki inspirowane kulturą góralską. Wspólne śpiewanie i radosna atmosfera sprawiły, że uczestnicy mogli jeszcze na chwilę wrócić do klimatu świąt Bożego Narodzenia.

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Pierwszej Damy RP Marty Nawrockiej, która wzięła udział w koncercie. Jej obecność podkreśliła rangę wydarzenia i była ważnym momentem dla lokalnej społeczności.

Reklama

Zaproszenie na koncert skierowali starosta rycki Dariusz Szczygielski, dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rykach Dagmara Jarosz oraz proboszcz parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach ks. prałat Stanisław Chodźko.

Koncert był otwarty dla wszystkich. Wstęp był bezpłatny, dzięki czemu każdy mógł wziąć udział w tym muzycznym spotkaniu.

Koncert „Z gór płynie kolęda” był nie tylko wydarzeniem artystycznym, ale także okazją do wspólnego przeżywania polskich tradycji i integracji mieszkańców regionu.

Reklama

fot. Alicja Stefaniuk/Kancelaria Prezydenta RP

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 17/01/2026 20:36
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości