Reklama

Pijana kierująca w Rykach uszkodziła dwa samochody na parkingu

42-latka z powiatu garwolińskiego próbowała wyjechać z ciasnego parkingu i uszkodziła zaparkowanego Mercedesa oraz swój samochód. Badanie alkomatem wykazało u niej stan nietrzeźwości.

W sobotni wieczór, 17 stycznia na parkingu przy jednym z lokali gastronomicznych w Rykach doszło do kolizji. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Rykach dostał zgłoszenie, że kierująca samochodem marki Mazda dwukrotnie uderzyła w inny pojazd i może być pod wpływem alkoholu.

Na miejsce przyjechali policjanci ryckiej drogówki. Zastali Mazdę, za kierownicą siedziała 42-letnia mieszkanka powiatu garwolińskiego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kobieta, próbując wyjechać z parkingu, uderzyła w zaparkowanego Mercedesa i uszkodziła oba auta.

Reklama

Od kierującej czuć było wyraźną woń alkoholu. Kobieta tłumaczyła się, że miała trudności z manewrowaniem samochodem z powodu małej ilości miejsca na parkingu. Została przewieziona na komisariat, gdzie badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci przedstawili jej zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policja po raz kolejny zwraca się do kierowców o rozwagę i odpowiedzialność. Alkohol znacząco obniża koncentrację, wydłuża czas reakcji i zwiększa ryzyko wypadku. Nigdy nie wsiadajmy za kierownicę po spożyciu alkoholu. Jeśli widzimy osobę, która zamierza prowadzić pojazd będąc nietrzeźwa – reagujmy. Jedna odpowiedzilana decyzja może zapobiec tragedii.

Źródło: KPP w Rykach / Opracowanie Twój Głos Aktualizacja: 19/01/2026 18:40
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości