Reklama

Piłkarki z Nowodworu w finale wojewódzkim

Reprezentacja SP Grabów Szlachecki na finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt. Zwycięstwo w eliminacjach rejonowych, skład drużyny i przygotowania do finału wojewódzkiego.

 Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Grabowie Szlacheckim w gminie Nowodwór zapewniła sobie miejsce w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt. W zawodach rywalizowały zawodniczki urodzone w 2010 roku i później. Podopieczne Gustawa Serafina wywalczyły awans podczas eliminacji rejonowych, które odbyły się w Grabowie Szlacheckim.

Decydujące mecze eliminacyjne

Turniej eliminacyjny rozegrano na miejscowym boisku „Orlik”, gdzie o awans walczyły mistrzowskie drużyny z różnych powiatów:

  • SP Łucka (powiat lubartowski),

    Reklama
  • SP 11 Puławy (powiat puławski),

  • SP Józefów nad Wisłą (powiat opolski),

  • SP Grabów Szlachecki (powiat rycki).

Zespół z gminy Nowodwór pokonał rywalki z SP Łucka i SP 11 Puławy, a mecz z SP Józefów nad Wisłą zakończył się remisem. Ostatecznie piłkarki z Grabowa Szlacheckiego uplasowały się na pierwszym miejscu, co zapewniło im awans do finału mistrzostw województwa, który odbędzie się 20 maja w Chełmie.

– „O awans nie było łatwo, ponieważ poziom rozgrywek był bardzo wysoki, a w drużynach przeciwniczek nie brakowało zawodniczek z kadry wojewódzkiej” – podkreśla Gustaw Serafin, trener zwycięskiej ekipy.

Reklama

Skład zwycięskiej drużyny

W skład reprezentacji SP Grabów Szlachecki wchodzą: Lena Karolak, Natalia Pikuła, Natalia Rodak, Lena Kalbarz, Amelia Taperek, Klaudia Jędrych, Maja Mateńka, Roksana Garbus.

Dziewczęta już przygotowują się do rywalizacji na szczeblu wojewódzkim, gdzie zmierzą się z najlepszymi zespołami z całego regionu.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 13/05/2025 11:43
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości