Reklama

Płatne parkowanie przy szpitalu w Rykach

System płatnego parkowania na parkingu przy Szpitalu Powiatowym w Rykach może ruszyć już w przyszłym tygodniu

Firma z Ełku, która wygrała przetarg na dostawę systemu parkingowego w piątek kończyła montaż urządzeń. - Myślę, że w przyszłym tygodniu system może zostać uruchomiony - mówi jeden z pracowników montujących urządzenia parkingowe. - Coraz więcej szpitali decyduje się na takie rozwiązanie. Niedawno mieliśmy zamówienie na montaż takiego systemu nawet na parkingu przy cmentarzu - dodaje.

W marcu Szpital Powiatowy w Rykach wystosował zapytanie ofertowe do firm zainteresowanych dostawą i montażem urządzeń. Zestawy zostały zamontowane w dwóch bramach. Jedną z nich będzie się wjeżdżać na teren szpitala - drugą (bliżej ronda) wyjeżdżać. Wydawanie biletów i płatność będzie odbywać się automatycznie. Nie będzie osoby obsługującej szlabany. W pierwszej bramie została zainstalowana bileterka, która będzie wydawać wjeżdżającym kierowcom bilety z kodem kreskowym. W drugiej bramie znalazł się tzw. terminal wyjazdowy ( w wersji z mini kasą z pobieraniem opłat i wydawaniem reszty. Po opłaceniu szlaban się otworzy. Dla wygody będzie również można płacić zbliżeniowo kartą. Będą również czytniki kart abonamentowych np. dla pracowników szpitala.

Reklama

O konieczności płatnego parkowania przy Szpitalu Powiatowym w Rykach mówiło się już od dawna. Niestety dopiero w ubiegłym roku poprawiły się warunki do parkowania. Wcześniej kierowcy musieli zostawiać swoje samochody w błocie, kałużach. Pobieranie opłat za taki parking trudne byłoby do zaakceptowania. Teraz pewnie łatwiej będzie przełknąć kierowcom dodatkowy koszt. Płatne parkowanie ma również wyeliminować parkowanie tych, którzy nie korzystają z usług szpitala czy przychodni. - Sami widzieliśmy, że większość osób wjeżdżało na parking zostawiało tu samochód i wychodziło na miasto na wiele godzin - mówi pracownik firmy, która montowała urządzenia parkingowe. Teraz też będzie można tak zrobić, ale już nie za darmo.

 

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gośćmichal - niezalogowany 2020-05-24 12:13:20

    Firma to może być z Ełku, a nie z Ełka analfabeto.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość marian - niezalogowany 2020-05-24 14:02:46

    A inwalidzi z kartą parkingową? Na szpitalnych parkingach mają darmo - nic się nie pisze.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2020-05-24 17:37:28

    Zrzucaliśmy się na remont i sprzęt. W podziękowaniu otrzymamy płatny parking. Daje do myślenia.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości