System płatnego parkowania na parkingu przy Szpitalu Powiatowym w Rykach może ruszyć już w przyszłym tygodniu
Firma z Ełku, która wygrała przetarg na dostawę systemu parkingowego w piątek kończyła montaż urządzeń. - Myślę, że w przyszłym tygodniu system może zostać uruchomiony - mówi jeden z pracowników montujących urządzenia parkingowe. - Coraz więcej szpitali decyduje się na takie rozwiązanie. Niedawno mieliśmy zamówienie na montaż takiego systemu nawet na parkingu przy cmentarzu - dodaje.
W marcu Szpital Powiatowy w Rykach wystosował zapytanie ofertowe do firm zainteresowanych dostawą i montażem urządzeń. Zestawy zostały zamontowane w dwóch bramach. Jedną z nich będzie się wjeżdżać na teren szpitala - drugą (bliżej ronda) wyjeżdżać. Wydawanie biletów i płatność będzie odbywać się automatycznie. Nie będzie osoby obsługującej szlabany. W pierwszej bramie została zainstalowana bileterka, która będzie wydawać wjeżdżającym kierowcom bilety z kodem kreskowym. W drugiej bramie znalazł się tzw. terminal wyjazdowy ( w wersji z mini kasą z pobieraniem opłat i wydawaniem reszty. Po opłaceniu szlaban się otworzy. Dla wygody będzie również można płacić zbliżeniowo kartą. Będą również czytniki kart abonamentowych np. dla pracowników szpitala.
O konieczności płatnego parkowania przy Szpitalu Powiatowym w Rykach mówiło się już od dawna. Niestety dopiero w ubiegłym roku poprawiły się warunki do parkowania. Wcześniej kierowcy musieli zostawiać swoje samochody w błocie, kałużach. Pobieranie opłat za taki parking trudne byłoby do zaakceptowania. Teraz pewnie łatwiej będzie przełknąć kierowcom dodatkowy koszt. Płatne parkowanie ma również wyeliminować parkowanie tych, którzy nie korzystają z usług szpitala czy przychodni. - Sami widzieliśmy, że większość osób wjeżdżało na parking zostawiało tu samochód i wychodziło na miasto na wiele godzin - mówi pracownik firmy, która montowała urządzenia parkingowe. Teraz też będzie można tak zrobić, ale już nie za darmo.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Firma to może być z Ełku, a nie z Ełka analfabeto.
A inwalidzi z kartą parkingową? Na szpitalnych parkingach mają darmo - nic się nie pisze.
Zrzucaliśmy się na remont i sprzęt. W podziękowaniu otrzymamy płatny parking. Daje do myślenia.
Ile kosztuje godzina parkowania?
Jak dla mnie to 75% miejsc parkingowych w rykach powinno byc platnych.
Dokładnie 75 % miejsc parkingowych powinno być płatne. Brawo
Przydałby się jeszcze podatek od głupoty rządzących, od samej góry do dołu, bo niedługo to pierdnięcie też będzie płatne.
Firma to może być z Ełku, a nie z Ełka analfabeto.
A inwalidzi z kartą parkingową? Na szpitalnych parkingach mają darmo - nic się nie pisze.
Zrzucaliśmy się na remont i sprzęt. W podziękowaniu otrzymamy płatny parking. Daje do myślenia.