Od dzisiaj do wtorku (2 listopada) w rejonie cmentarzy, na drogach głównych i dojazdowych policjanci prowadzić będą działania mające na celu zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu.
Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Wielu w tym dniu będzie chciało odwiedzić groby swoich bliskich. Ważne, by swoją nieostrożną jazdą nie doprowadzić do sytuacji, w której droga na cmentarz będzie dla nierozważnego kierowcy jego ostatnią drogą.
Dla zwiększenia bezpieczeństwa już dziś rusza policyjna akcja "Znicz". Jak co roku w tych dniach na drogach będzie więcej policjantów. Kontrolować będą m.in. prędkość, z jaką jadą kierowcy. Policjanci przestrzegają też, że na ich pobłażliwość nie mają co liczyć ci, którzy zdecydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.
Również na terenie powiatu ryckiego, służbę na drogach będzie pełnić więcej policjantów niż zwykle. Ich zadaniem będzie przede wszystkim pomoc uczestnikom ruchu drogowego oraz zapewnienie płynności ruchu, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy.
Jadąc na cmentarz w Dzień Wszystkich Świętych należy zapoznać się z obowiązującymi w tym dniu organizacjami ruchu. Należy stosować się ściśle do zaleceń policji, która będzie pilnowała bezpieczeństwa w okolicach cmentarzy. Jak żadnego innego dnia należy pamiętać o tym, że samochodu nie można parkować według własnego widzi mi się. Należy to robić w miejscu wyznaczonym pamiętając przy tym, żeby nie zastawiać drogi innym.
Apel policjantów o zachowanie ostrożności nie jest skierowany wyłącznie do kierowców. Piesi również muszą pamiętać o podstawowych zasadach poruszania się wzdłuż ciągów drogowych. Przede wszystkim należy korzystać z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. Przed wejściem na jezdnię trzeba upewnić się, że z żadnego kierunku nie nadjeżdża pojazd. Nagłe wtargnięcie wprost pod nadjeżdżające auto nawet na przejściu dla pieszych może zakończyć się tragicznie. W miejscach, gdzie nie ma wyznaczonego chodnika należy poruszać się lewą stroną jezdni, a po zapadnięciu zmrok pamiętać o jakichś odblaskowych elementach lub latarkach.
"Akcja znicz" to nie tylko bezpieczeństwo ruchu drogowego. To również zapewnienie bezpieczeństwa niezmotoryzowanym. Porządkując i odwiedzając groby zmarłych pamiętać należy o tym, by nie zabierać ze sobą zbyt dużej ilości gotówki i cennych przedmiotów. Dzień Wszystkich Świętych to niestety również czas, którzy próbują wykorzystać złodzieje.
Policja radzi
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze