Reklama

Ponad 12 km nowego asfaltu na drogach powiatu ryckiego

Najnowsza inwestycja drogowa w powiecie ryckim została oficjalnie oddana do użytku. Kosztowała blisko 7,4 mln zł

Na ten dzień kierowcy jadący od Ryk przez Oszczywilk, Brusów do Bazanowa lub Jakubówki 9gm. Nowodwór) na ten moment czekali kilkadziesiąt lat. Inwestycja drogowa dobiegła końca. Pierwsze prace ruszyły na początku lutego. Przetarg wygrała firma Strabag. Inwestycja drogowa była możliwa dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych, które otrzymał powiat rycki w wysokości 5,8 mln zł. Do przebudowy drogi dołożyły się również gminy Ryki (568,4 tys. zł) i Nowodwór (183,5 tys. zł). Całość kosztowała ponad 7,4 mln zł. Wkład powiatu ryckiego wyniósł 760 tys. zł.Drogi na łącznym odcinku ponad 12 km otrzymały nie tylko nową nawierzchnię, ale też zostały poszerzone do 6 m. Są również utwardzone kruszywem pobocza.

Podczas przecięcia symbolicznej wstęgi starosta rycki Dariusz Szczygielski dziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, żeby ta tak bardzo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja mogła być wreszcie zrealizowana.

Reklama

Były wojewoda lubelski, a obecnie poseł Przemysław Czarnek, który podpisywał umowę na dofinansowanie chwalił samorządowców z powiatu ryckiego za to, że potrafią bardzo dobrze wykorzystywać środki rządowe na realizację swoich inwestycji. Zaproponował, by przy skrzyżowaniu dróg Brusów-Bazanów-Jakubówka powstała kapliczka, do której zadeklarował swój wkład finansowy.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2020-06-23 14:02:36

    Ale mają parcie na szkło. A nie można było wybrać jednego przedstawiciela do przecięcia wstęgi, a nie robić show? Może jeszcze kolejkę trzeba było zrobić? Kupa śmiechu z tych lokalnych, i nie tylko, politykierów.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2020-06-23 14:10:14

    żadnej kapliczki co on sobie mysli bedzie nam kapliczke wsadzał mamy swoje kapliczki

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2020-06-23 14:16:28

    Ludziska zróbcie cos z tym ,nie bedzie nam dobrodziej Czrn. stawiał kapliczek i robił festyn i skansen . mamy swoje kapliczki jak ma za duzo kasy to niech sie dowartościuje dając kase na sierociniec anie dziwne budowle dla swojego ego podniesienia

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości